Domů : Přípony souborů : Format .aseprite

.aseprite soubor

Typ souboru :Aseprite Sprite File

Vývojář David Capello
Kategorie Rastrové obrazové soubory
Formát Binary

Co je to soubor ASEPRITE?

Soubor ASEPRITE obsahuje skripty vytvořené Aseprite, animovaným editorem sprite a nástrojem pixel art. Ukládá grafiku nebo animaci, která obsahuje vrstvy, rámečky, palety a značky. Soubory ASEPRITE také obsahují nastavení sprite, například šířku, výšku, barevný režim, poměr stran pixelů a pozadí.

Více informací

Soubor ASEPRITE otevřený v Aseprite 1.2

Soubory ASEPRITE mohou být také uloženy jako soubory .ASE , které jsou uloženy ve stejném formátu ale s jiným rozšířením. Soubory ASEPRITE a ASE jsou nejběžnější soubory spojené s Aseprite a lze je zavřít a znovu otevřít pro další úpravy v programu.

Soubor ASEPRITE můžete vytvořit v Aseprite výběrem File → New ... , pak Soubor → Uložit nebo Uložit jako ... a vyberte formát ASEPRITE. Soubor ASEPRITE můžete otevřít v aplikaci Aseprite výběrem položky Soubor → Otevřít ... nebo Otevřít naposledy a vybrat soubor ASEPRITE.

Nástroj Aseprite lze také použít k exportu souborů ASEPRITE do více populárních formátů, například .PNG nebo .GIF souborů. Otevřete soubor ASEPRITE a vyberte Soubor → Uložit kopii jako.

Programy, které otevírají ASEPRITE soubory
Linux
Aseprite

O ASEPRITE souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .aseprite a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Aseprite Sprite File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.