Xiaomi Mi 9T Pro oficiálně, levný vrchol nabídky přichází do Itálie


Siaomi Mi 9T Pro je vybaven procesorem Snapdragon 855 s 6 GB RAM a 128GB interním úložištěm. K dostání od 2. září za cenu 449,99 eur

Pár dní se o tom šuškalo a nyní je to oficiální: Xiaomi přináší do Itálie a všech dalších zemí, kde je přítomno, smartphone Mi 9T Pro, evropskou verzi modelu Redmi K20 Pro, který zaujal svým výkonem a poměrem cena/výkon. Tato zpráva potěší mnoho nadšenců, kteří čínskou společnost výslovně žádali, aby zařízení přivezla do Itálie. A poté, co minulý měsíc debutoval méně výkonný model Mi 9T, chtělo Xiaomi potěšit své fanoušky tímto letním dárkem.

Začněme tím nejzajímavějším: cenou. Mi 9T Pro je skutečně špičkové zařízení (používá čipovou sadu Snapdragon 855, která se nachází ve všech nejlepších smartphonech vydaných v posledních měsících) a jeho cena je 449,99 eur (ve verzi s 6 GB RAM a 128GB interním úložištěm). Ve stejné cenové relaci jsou pouze smartphony střední třídy s mnohem méně výkonným procesorem. Mi 9T Pro kombinuje výkon s kvalitními materiály a skutečně inovativním designem.

Na přední straně totiž není žádný otvor ani výřez. V telefonu Mi 9T Pro je integrován vysouvací fotoaparát, který se vysune z krytu, když ho potřebujete, tedy když aktivujete aplikaci Fotoaparát. Poměr obrazovky k čelní ploše přesahuje 90 % a navzdory velkorysé velikosti displeje můžete smartphone bez větších potíží používat jednou rukou.

Xiaomi Mi 9T Pro, specifikace

Technické specifikace Xiaomi Mi 9T Pro jsme předestřeli již při představení smartphonu. Jak již bylo zmíněno, pod slupkou najdeme čipset Snapdragon 855 s podporou 6GB RAM a 128GB interního úložiště. Displej má úhlopříčku 6,39 palce a rozlišení FullHD+.

Xiaomi se také hodně zaměřilo na fotografickou část: na zadní straně najdeme trojitý fotoaparát s hlavním snímačem 48 Mpx, širokoúhlým objektivem 13 Mpx a teleobjektivem 8 Mpx s 2× optickým zoomem. Přední fotoaparát má 20 megapixelů. Kamery podporuje umělá inteligence společnosti Xiaomi, která automaticky rozpoznává scény a přizpůsobuje jim různé parametry. K dispozici je také noční režim pro fotografování při slabém osvětlení.

Snímač otisků prstů je zabudován pod displejem. Poprvé od oficiálního příchodu Xiaomi do Evropy se smartphone uvádí na všechny trhy současně, což je znamení, že se čínské společnosti podařilo vyladit celý distribuční řetězec. Mi 9T Pro bude k dispozici k předobjednání online od 26. srpna ve 13:00, oficiální vydání je stanoveno na 2. září. Jeho cena bude 449,99 €.