Jak uložit webové stránky do telefonu se systémem Android a zobrazit je offline


Uložení stránek offline, i když obsahují videa, může být pohodlný způsob, jak si přečíst dlouhé články, aniž byste spotřebovali datový provoz

Při surfování po internetu často narazíte na zajímavou stránku nebo článek, ale možná zrovna nemáte čas si ho přečíst. Žádný problém, stačí si webovou stránku stáhnout pro čtení offline a můžete v něm kdykoli pokračovat. Žádný problém, stačí stáhnout stránku webu pro offline čtení a můžete v ní kdykoli pokračovat.

Stahování stránek pro offline čtení na smartphonech se systémem Android je také skvělý způsob, jak nespotřebovávat datový provoz předplaceného telefonu nebo příliš mnoho baterie. Naštěstí je uložení článku ke čtení bez připojení v systému Android opravdu snadné a nepotřebujete k tomu žádné zvláštní znalosti. Stačí k tomu jen několik kliknutí. I proto, že společnost Google nedávno aktualizovala svůj mobilní webový prohlížeč Chrome pro Android, aby uživatelům umožnila číst internetové stránky offline.

Jak uložit stránky v prohlížeči Chrome

Existuje více způsobů, jak stáhnout webovou stránku z prohlížeče Chrome do smartphonu se systémem Android. Jedním z nejrychlejších způsobů je kliknutí na tlačítko "Stáhnout odkaz". Tato funkce je k dispozici po dlouhém stisknutí odkazu. Pro nezkušené stačí na zobrazené stránce kliknout na ikonu stahování (ta se šipkou směřující dolů). Pro přístup k ikoně stačí vybrat nabídku označenou třemi svislými tečkami. Pokud jsme navíc offline a ocitneme se na již zobrazené stránce, můžeme si ji stáhnout kliknutím na odkaz. Stačí kliknout na možnost "Stáhnout stránku později". Pokud se pro to rozhodneme, stránka se stáhne, jakmile se znovu připojíme k síti. Buď Wi-Fi, nebo data. Tato metoda je velmi užitečná, pokud čtete webovou stránku offline a chcete stáhnout stránku, na kterou odkaz odkazuje, ale nemůžete se v danou chvíli připojit.


Správa stránek offline

Pro kontrolu všech stažených stránek vytvořil Google speciální značku, která se ne náhodou jmenuje offline. Tato značka se použije na všechny stránky uložené ke čtení bez připojení a seskupené v seznamu, který může uživatel kdykoli zobrazit a upravit. Jedná se o novou funkci, kterou společnost Google vydala v květnu 2017 a pro její použití je třeba stáhnout nejnovější aktualizaci z Obchodu Play prohlížeče Chrome.


Stránky s multimediálním obsahem

Co dělat v případě, že naše stránky, které mají být uloženy, obsahují multimediální obsah, například fotografie a videa, a my bychom je chtěli uložit i pro prohlížení bez připojení? Žádný problém. Funkce, kterou Google v prosinci 2016 uvolnil pro mobilní Chrome, umožňuje ukládat vše, co obsahují webové stránky, tedy i fotografie a videa. Funkce Stáhnout také ukládá multimediální obsah lokálně. Závěrem bychom rádi připomněli, že streamovaný obsah, jako jsou videa Netflix nebo živé přenosy ze sociálních sítí, nelze tímto způsobem stahovat.