Volný

Slack je software pro obchodní komunikaci, který nabízí mnoho funkcí Internet Relay Chat (IRC), jako jsou chatovací místnosti - na Slacku nazývané „kanály“ - uspořádané podle témat, soukromých skupin a přímých zpráv. Začalo to jako interní nástroj pro společnost Tiny Speck používaný při vývoji online hry. Slack zahájila v srpnu 2013 americká softwarová společnost Slack Technologies.

Slack nabízí dvě hlavní metody komunikace: kanály (skupinové chaty) a přímé zprávy. Kanály mohou být veřejné, což znamená, že se k nim může připojit kterýkoli člen, nebo soukromé, což znamená, že je mohou zobrazit pouze členové tohoto kanálu nebo pozvat ostatní. Přímé zprávy jsou vždy soukromé a mohou obsahovat až osm lidí.

Obsah, včetně souborů, konverzací a lidí, lze pomocí Slacku prohledávat. Uživatelé mohou ke svým zprávám přidávat emodži a ostatní uživatelé mohou přidávat emodži, aby na zprávy reagovali. Kromě emodži mohou uživatelé odpovídat na konkrétní zprávy, přidávat gify, zobrazovat kanály RSS, nastavovat připomenutí a dostávat oznámení o doplňcích. Slackův bezplatný plán umožňuje zobrazit a prohledat 10,000 XNUMX nejnovějších zpráv.

Slack je pro netechnické uživatele snadné vyzvednout, protože funkce chatu jsou jednoduché. Integruje se s více než 1,500 XNUMX aplikacemi, jako jsou Google Analytics, GitHub, MailChimp, Salesforce a Zapier. Slack poskytuje aplikační programovací rozhraní (API) pro uživatele k vytváření aplikací a automatizaci procesů.

Mobilní přístup pro Slack je k dispozici pro zařízení iOS a Android. Je také k dispozici prostřednictvím webových prohlížečů v systémech macOS, Windows a Linux.