Sony

Sony je japonská společnost se sídlem v Tokiu, která poskytuje technologické a zábavní služby po celém světě. Společnost Sony vznikla v Tokiu Telecommunications Engineering Corporation, malé firmě založené v Japonsku v roce 1946 Masaru Ibuka a Akio Morita. Společnost se v 1950. letech oficiálně přejmenovala na Sony. Jejich prvním produktem bylo tranzistorové rádio, které poskytovalo přístup k novinkám pro nedávno válkou zničené Japonsko a stalo se docela populární. Společnost Sony začala prodávat rádia ve Spojených státech, kde rostla poptávka po nich.

Společnost Sony vyvinula různé technologie v průběhu druhé poloviny dvacátého století. Na začátku 1970. let společnost vyvinula videokazetu a v roce 1979 vytvořili první Walkman, přenosné rádio pro poslech hudby na cestách. Společnost Sony navrhla disky pro ukládání do počítače a pomohla vytvořit technologii Blu-Ray DVD. Jedním z jejich nejpozoruhodnějších výtvorů je PlayStation.

Společnost Sony se prodává jako společnost, která „naplňuje svět emocemi díky síle kreativity a technologie“. Společnost vyrábí kvalitní výrobky v oblasti technologií i kreativních médií. Společnost v průběhu let prodala některé ze svých oborů podnikání, mezi nimi i své notebooky Vaio PC, které byly ve srovnání s jinými počítači drahé. Společnost Sony, která se odmítla věnovat jednomu konkrétnímu odvětví (díky zakladateli Akio Moritě), však podniká v několika oblastech, nejen v oblasti technologií nebo kreativních médií. Je to mnohostranná společnost se širokou škálou produktů.

Mezi několik současných oborů podnikání společnosti Sony patří:

Chytré telefony
Digitální fotoaparáty
Herní konzole
Software pro mixování zvuku
Technologie domácího kina

Sony také spravuje hudební skupinu a filmovou společnost. Sony Music Group podporuje více nahrávacích společností. Sony Pictures Entertainment je úspěšný filmový gigant a nyní vlastní společnost Columbia Pictures.

Proces společnosti Sony pro tvorbu produktů a služeb se nazývá design zaměřený na člověka. Zakládá tvorbu produktů na přáních a požadavcích zákazníků a poskytuje řešení těchto potřeb. Společnost Sony také provádí testování použitelnosti produktů během procesu vývoje.