Skype pro web: sdílení obrazovky i v prohlížeči Chrome


Skype pro web umožňuje sdílet obrazovku během videohovoru, pokud používáte prohlížeč Chrome. Zde je návod, jak na to

Skype je jednou z nejúspěšnějších služeb společnosti Microsoft a ta stále přidává nové funkce, aby svým uživatelům nabídla to nejlepší. Redmondská společnost přidala do Skypu pro web, prohlížeče této aplikace pro zasílání zpráv, novou funkci, která nyní umožňuje sdílet obrazovku z prohlížeče Chrome.

Chcete-li tuto funkci využívat, nemusíte stahovat žádné pluginy ani software třetích stran. Společnost Microsoft oznámila, že zavedla nativní podporu sdílení obrazovky pro uživatele prohlížeče Google. Tato zpráva by neměla být překvapením, zejména proto, že nová verze prohlížeče Edge je založena na platformě Chromium, takže je normální, že Microsoft chce zajistit kompatibilitu svých služeb s platformou vyvinutou společností Google. A přestože nejsou k dispozici žádné oficiální zprávy, je možné, že Skype pro web bude brzy kompatibilní s novým prohlížečem společnosti Microsoft, který je v současné době ve fázi testování.

Skype: jak funguje sdílení obrazovky

Sdílení obrazovky je mezi uživateli Skypu jednou z nejoblíbenějších funkcí. Umožňuje zobrazit obsah displeje během videohovoru. Tato možnost se používá například při výuce na dálku. V takovém případě můžete displej sdílet s posluchači a promítat slajdy během výkladu. To je však jen jeden z mnoha případů, kdy může být tato funkce užitečná.

Chcete-li sdílet obrazovku, musíte ve Skypu zahájit konverzaci, kliknout na znaménko + nebo na tři elipsy (v závislosti na verzi softwaru) a přejít na možnost "Sdílet obrazovky". Otevře se okno, ve kterém můžete vybrat uživatele nebo uživatele, se kterými chcete začít sdílet.


Skype web v prohlížeči Chrome: co to je

Sdílení obrazovky Skype je proto velmi důležité. Společnost Microsoft usilovně pracuje na tom, aby byl co nejuniverzálnější, tj. aby se dal snadno používat na různých zařízeních a platformách. Například v dubnu byla funkce integrována i do mobilní aplikace Skype, takže ji můžete používat ke sdílení obrazovky na mobilních zařízeních.

Před několika dny bylo oznámeno, že bude k dispozici i v prohlížeči Chrome. Tato funkce je v současné době k dispozici pouze uživatelům verze Preview. Zatím se jedná o beta verzi Skypu, ale nezdá se, že by nová funkce působila nějaké problémy, a na její vydání nebude nutné čekat příliš dlouho.