Sculpto+, snadno použitelná 3D tiskárna


Při pomyšlení na 3D tiskárny si mnozí z nás představí složité stroje, ve skutečnosti však existují řešení, jako je Sculpto+, která jsou vhodná pro každého

Když se mluví o 3D tiskárnách, většina lidí si představí složité stroje, které se obtížně programují a používají. Ne vždy tomu tak je. A v budoucnu jich bude stále méně. Částečně díky tiskárnám, jako je Sculpto+, která se označuje za nejjednodušší 3D tiskárnu na světě.

Sculpto+ je 3D tiskárna, která je v současné době uváděna na trh na crowdfundingové platformě Kickstarter. Jedná se o velmi lehký stroj, který váží pouhých 2,7 kg. Navzdory své hmotnosti dokáže vyrobit předměty, které jsou v poměru k jeho velikosti poměrně velké. Pomocí Sculpto+ můžeme vytvářet objekty velké jako fotbalový míč. Samozřejmě se velmi snadno přenáší a vejde se i do batohu. Řekli jsme však, že je to nejjednodušší 3D tiskárna na světě. K vytvoření 3D objektů totiž stačí stisknout několik tlačítek na chytrém telefonu.

Díky aplikaci se snadno používá

V aplikaci, která je k dispozici pro Android a iOS, si můžete vybrat z mnoha přednastavených tiskových šablon. Můžeme si ale také vytisknout vlastní výtvory a navrhnout je přímo na místě. Fáze vytváření objektu je řízená a aplikace nám radí, jak strukturovat náš produkt podle toho, čeho chceme dosáhnout. Například nám poradí s velikostí nebo hmotností podle tvaru, který našemu objektu dáváme.


Tichá a ekologická

Jedná se o jednu z nejtišších levných 3D tiskáren, které jsou v současnosti na trhu. Hladina hluku při zpracování byla snížena na 44 decibelů. To znamená, že ji lze používat kdekoli, aniž by vás rušila, protože jediný hluk, který vydává, je hluk dvou ventilátorů, které napomáhají procesu tisku. Sculpto+ používá speciální plastová vlákna zvaná PLA, která se vyrábějí z biologicky odbouratelné kukuřice. Všechny vytvořené objekty tak nemají zásadní dopad na životní prostředí. Tiskárna má na Kickstarteru několik modelů, ať už s pokročilým nastavením, nebo bez něj a se sadami filamentů. Nejlevnější verze stojí něco málo přes 260 eur, zatímco nejdražší přes 1600 eur. Všechny dodávky budou zahájeny v lednu 2018 a společnost již dosáhla ekonomického cíle.