Riverdale: začíná natáčení páté série


Osazení teenagerského dramatu je konečně zpět na place. Nových epizod se pravděpodobně dočkáme v lednu 2021. Tady jsou ukázky

Dnešek je důležitým dnem pro všechny fanoušky seriálu Riverdale: po zhruba sedmiměsíční pauze způsobené koronavirem se herci vrátili na plac, aby pracovali na epizodách páté série. Americký seriál podle postaviček z komiksů Archie Comics, který v Itálii debutuje v roce 2017, distribuuje společnost Netflix.

Oznam o velkém návratu učinil Roberto Aguirre-Sacasa, showrunner pořadu, který na svém instagramovém profilu zveřejnil fotografii téměř kompletního obsazení. Snímek byl pořízen u příležitosti narozenin Lili Reinhartové, jedné z hlavních hereček seriálu. Večírek byl tedy příležitostí sejít se po měsících odloučení a také oslavit zahájení práce, doufajíc, že nedojde k dalším technickým zádrhelům. V posledních týdnech není nouze o zvěsti o ději a vydání Riverdale 5 v Itálii.

Shrnutí děje Riverdale 5: o čem bude?

Riverdale je jedním z nejoblíbenějších seriálů posledních let. Příběh vychází ze slavné komiksové série vydané v USA v roce 1941. Hlavním hrdinou je Archie Andrews, chlapec žijící v malém, zdánlivě dokonalém městečku Riverdale, které je plné záhad a dramat.

Každá série obsahuje záhadu, kterou je třeba vyřešit, například v první sérii se drama soustředilo na Jasonovu vraždu. To je pak spojeno s vedlejšími událostmi v životě postav.

Po měsících očekávání se konečně dočkáme páté série. Ale co vám řekne? Několik ukázek nabídl sám showrunner Aguirre-Sacasa. Je třeba poznamenat, že natáčení čtvrté série bylo přerušeno pandemií, takže bylo rozhodnuto o vydání epizod, i když cyklus neskončil. Čtvrtá série má tedy 19 dílů, nikoliv 22.

První tři díly páté série Riverdale byly tedy původně součástí čtvrté série, ale v následujících měsících je uvidíme jako součást série páté. Archie, Veronika a jejich spolužáci budou muset vyřešit záhadu magnetofonových kazet a dokončit střední školu.

Teprve poté zažijeme skutečný časový skok o sedm let: postavy budou dospělé a jejich věk bude více odpovídat věku účinkujících. Pravděpodobně se společně vrátí do městečka, aby vyřešili další drama, které ho rozvrátí.


Osazení seriálu Riverdale 5

Nyní si povíme o velkém návratu na scénu. Na obrázku, který Aguirre-Sacasa zveřejnil na Instagramu, se objevuje několik herců ze seriálu: především Camila Mendes, která v seriálu hraje Veroniku, a Lili Reinhart, která je Betty Cooper.

Na obrázku je také Madelaine Petsch (Ceryl), Cole Sprouse (Jughead Jones) a Drew Ray Tanner, který se poprvé objevuje ve druhé sérii a hraje Drewa Raye Tannera.

Jistě nebude chybět ani KJ Apa jako Archie Andrews a další vedlejší postavy seriálu.


Riverdale 5: Kdy vyjde?

Je nám známo, že několik původních scén ze čtvrté série bylo přesunuto do série páté, ale na sledování celé série si budeme muset určitě počkat minimálně do ledna 2021 v USA a v řádu dnů v dalších zemích po celém světě, včetně Itálie.

Prozatím můžete sledovat první série na Netflixu. Stačí se jen přihlásit k odběru a přistupovat k aplikaci z jakéhokoli povoleného zařízení, od chytré televize, počítače až po chytrý telefon nebo tablet.