Pro Evolution Soccer oficiálně na PS5 a Xbox Series X


Konami potvrdilo, že PES 2021 bude pouze aktualizací PES 2020.

Konami potvrdilo, že PES 2021 bude pouze sezónní aktualizací hry, zatímco PES 2021 bude pouze sezónní aktualizací hry a na titul nové generace si budeme muset počkat až do PES 2022. Oznámení přichází přímo od Konami, které zdůvodnilo rozhodnutí soustředit veškeré své úsilí na další verzi hry, první pro PS5 a Xbox řady X.

Japonská společnost již pracuje na hře, která by měla být oznámena v polovině roku 2021 a vydána v létě téhož roku. Společnost Konami také používá nový grafický engine, pravděpodobně Unreal Engine 5, který má dále vylepšit grafiku a posunout hru na vyšší úroveň. Představený trailer založený výhradně na Barceloně a Lionelu Messim ukazuje, co budou nové konzole schopny dát světu fotbalových simulací: grafiku velmi podobnou realitě.


PES 2021 sbohem, již oznámen PES 2022

Oznámení, které možná nepotěší fanoušky ságy, ale logické rozhodnutí, které učinila společnost Konami: je zbytečné soustředit své úsilí na titul, který by vyšel v listopadu-prosinci, kdy je fotbalová sezóna v plném proudu, lepší je zaměřit se přímo na rok 2022. A japonská společnost se již těší na polovinu roku 2021, kdy bude konečně představen rok 2022.

PES 2021 tedy bude jednoduchou aktualizací a stáhnout si jej bude moci každý, kdo má PES 2020. V tuto chvíli není jasné, zda se jedná o bezplatné DLC (stahovatelný obsah), nebo zda bude nutné jej zakoupit. PES 2021 by měl mít pouze aktualizaci růží, několik grafických vylepšení a o pár stadionů méně, protože Konami neobnovilo spolupráci s Interem a AC Milán, která zahrnovala i San Siro.


Kdy vyjde PES 2021

Aktualizace se očekává jako vždy na září 2020, kdy bude jasnější obraz růží a fotbal bude mít po letním turné pauzu kvůli Covid-19.