Levný iPhone 9 by mohl být zrušen


Apple by mohl kvůli koronaviru odložit vydání iPhonu 9 o několik měsíců. Nová verze se očekává v létě

Iphone 9 by mohl přijít na trh později, než se očekávalo, nebo by mohl být pro letošní rok trvale zrušen (nepravděpodobný scénář). Zpráva přichází z Dálného východu, kde se dodavatelé společnosti Apple opozdili s objednávkami některých komponent nového levného iPhonu, který měl být původně představen 31. března, ale s největší pravděpodobností spatří světlo světa až ve druhém čtvrtletí roku 2020.

Co je příčinou zpoždění? Jednoduše řečeno, jde o koronavirus. Epidemie zasahuje celý svět a má dopady na všechna odvětví, včetně technologického a mobilního. Nejdříve to odnesl Mobile World Congress 2020, výstava věnovaná světu chytrých telefonů, která se měla konat na konci února v Barceloně, ale byla zrušena. Poté přišly na řadu živé prezentace zařízení, které nahradily živé přenosy. A nyní se zdá, že se Apple rozhodl odložit svou akci iPhone 9 nejméně o několik měsíců v naději, že epidemie Covid-19 brzy skončí.

iPhone 9, odložené vydání: proč

Měl to být iPhone na velikonoční svátky, ale místo toho se ho s největší pravděpodobností dočkáme až v létě, nebo spíše v září, současně s iPhonem 12. Řeč je samozřejmě o iPhonu 9, levném zařízení, na které Apple hodně sázel, aby oživil ambice společnosti ve střední třídě. Celosvětová epidemie koronaviru však donutila společnost Apple její vydání odložit. Oficiální informace zatím nejsou k dispozici, ale dodavatelé v Asii potvrdili, že cupertinská společnost odložila objednávky některých hardwarových komponent, kterými měl být smartphone vybaven, až na druhé čtvrtletí.

Podle nejnovějších zvěstí by měl být iPhone 9 velmi zajímavým levným smartphonem: bude vybaven čipovou sadou A13, stejnou, jakou najdeme v iPhonu 11 Pro, spolu s 3 GB RAM a 64GB interní pamětí. Velmi kompaktní rozměry díky 5,4palcovému displeji a design připomínající iPhone 8, včetně přítomnosti fyzického TouchID. 12megapixelový mono zadní fotoaparát.


Cena iPhonu 9

Jedním z nejzajímavějších aspektů iPhonu 9 je rozhodně cena. Ačkoli to není potvrzeno, mnoho zpráv od analytiků z oboru je přesvědčeno, že smartphone bude uveden na trh za cenu nižší než 400 USD. V Evropě by se pravděpodobně mohl objevit za cenu mezi 399 a 449 EUR. Tím by se iPhone 9 okamžitě stal jedním z nejatraktivnějších zařízení na trhu.