Kompletní průvodce Ubuntu Unity Dash

Ubuntu Unity Dash sloužil jako uživatelské rozhraní pro Ubuntu k vyhledávání souborů a aplikací, poslechu hudby, sledování videí, prohlížení fotografií a sledování online účtů, jako jsou Google+ a Twitter.

Ubuntu ukončilo Unity / Dash v roce 2017; tato funkce není v Ubuntu dostupná již několik let. Pokud používáte verzi Ubuntu, která stále používá pomlčku, je čas upgradovat. Tyto informace jsou uchovávány pro historické účely.

Learn Ubuntu - The Unity Dash.


Unity Scopes and Lenses

Unity využívá dalekohledy a čočky. Při prvním otevření pomlčky se ve spodní části obrazovky zobrazí několik ikon. Kliknutím na každou z ikon se zobrazí nový objektiv.

Ve výchozím nastavení jsou nainstalovány následující objektivy:

 • Domů
 • Aplikace
 • soubory
 • videa
 • Hudba
 • Fotografije

Každý objektiv nabízí atributy zvané obory. Rozsahy poskytují data pro objektiv. Například na hudebním objektivu se data načítají prostřednictvím oboru Rhythmbox. U fotografického objektivu poskytuje data společnost Shotwell.

Pokud se rozhodnete odinstalovat Rhythmbox a nainstalovat jiný zvukový přehrávač, například Audacious, nainstalujte si prostor Audacious, abyste mohli hudbu sledovat v hudebním objektivu.

Domácí čočka

Home Lens je výchozí zobrazení, když stisknete klávesu Super na klávesnici. Zobrazuje aplikace, soubory a složky.

Zobrazí se pouze seznam přibližně šesti ikon pro každou kategorii, ale kliknutím na odkazy můžete seznamy rozšířit a zobrazit více. Zobrazit více výsledků. Pokud kliknete na tlačítko Filtrování výsledků odkaz, uvidíte seznamy kategorií a zdrojů.


Objektiv aplikace

Aplikační čočka zobrazuje tři kategorie:

 • Nedávno použité aplikace
 • Nainstalované aplikace
 • Pomlčkové doplňky

Rozbalte kteroukoli z těchto kategorií kliknutím na ikonu Zobrazit více výsledků Odkazy. Odkaz na filtr v pravém horním rohu umožňuje filtrovat podle typu aplikace. Můžete také filtrovat podle zdrojů, jako jsou lokálně nainstalované aplikace nebo aplikace Software Center.


Objektiv souboru

Objektiv Unity File Lens zobrazuje následující kategorie:

 • Nedávno přístupné soubory
 • Ke stažení
 • Složky

Ve výchozím nastavení je zobrazena jen hrstka výsledků. Zobrazit více výsledků kliknutím na ikonu Zobrazit více výsledků Odkazy. Filtrujte podle data, typu souboru a velikosti souboru.

Videoobjektiv

Videoobjektiv vyhledává místní a online videa, i když je nutné zapnout online výsledky, než bude fungovat. Objektiv videa nemá žádné filtry, ale k vyhledání konkrétních videí můžete použít vyhledávací lištu.

Hudební objektiv

Hudební objektiv prohlíží zvukové soubory nainstalované ve vašem systému a přehrává je z počítače.

Než to však funguje, otevřete Rhythmbox a importujte hudbu do svých složek. Po importu hudby můžete filtrovat výsledky v pomlčce podle dekády nebo podle žánru.

Fotoobjektiv

Fotografický objektiv vám umožní dívat se na vaše fotografie pomocí pomlčky. Stejně jako u hudebního objektivu musíte nejprve importovat fotografie pomocí Shotwell.