Kde najít bezplatné tapety pro Mac


Na internetu najdete několik stránek, kde si můžete zdarma stáhnout nové tapety pro svůj Mac: HDW, Social Wallpapering a InterfaceLIFT

Pokud trávíte před obrazovkou Macu mnoho hodin, ať už kvůli práci nebo zábavě, dobrým nápadem, jak si zařízení přizpůsobit a oživit, může být změna tapety. Naštěstí existuje mnoho internetových stránek, kde si můžete zdarma stáhnout tapety pro Mac.

Instalace nové tapety na plochu našeho Macu je poměrně snadná, stačí se připojit k webu, který se specializuje na stahování tapet. Musíme věnovat pozornost pouze jednomu aspektu, a to rozlišení obrazu a rozlišení obrazovky. Pokud se nebudou shodovat, tapeta bude zrnitá. Chcete-li upravit rozlišení obrazovky na počítači Mac, postupujte podle pokynů na stránce podpory společnosti Apple. Nejprve musíme přejít do nabídky a tam zvolit možnost Předvolby systému. Poté klikněte na položku Monitor a v zobrazené nabídce vyberte možnost Změnit velikost, načež zvolte jednu z dostupných možností rozlišení.

Retro tapeta

Jestliže jste fanouškem historické elektroniky, doporučujeme vám nainstalovat retro tapetu pro Mac. Každá nová verze operačního systému vydaná společností Apple v průběhu let dostala jinou tapetu. Aby vyhovovaly dnešním počítačům, byly všechny tapety zmenšeny na rozlišení 5K. Retro tapety pro Mac si můžete stáhnout na této adrese: https://512pixels.net/projects/default-mac-wallpapers-in-5k/.


Náklonnost ke společnosti Apple

Někteří uživatelé si natolik oblíbili gadgety z Cupertina, že chtějí mít na svých počítačích Mac tapety, které odlišují nejen počítače Apple, ale i jeho smartphony a notebooky. Naštěstí je to možné. Pro ty, kteří chtějí používat svůj Mac s nejnovějším obrazem tapety, je k dispozici například tapeta macOS High Sierra. Snímek pořízený v přírodním parku High Sierra, který navazuje na téma přírody a národních parků v operačních systémech Apple. Tapeta je k dispozici v rozlišení 5K s rozlišením 5 120 x 2 880 pixelů. Můžete si také uložit novou tapetu iMacu Pro, kterou tvoří exploze modré barvy na mraku během bouřky. Rozlišení této tapety je 2 767 x 1 556 pixelů.


Další stránky

Pro ty, kteří chtějí najít tapety krajin, zvířat, filmových a sportovních hvězd nebo třeba videoher, jsou tu stránky mimo Cupertino. Mezi portály, které uživatelé Macu používají nejčastěji, patří HDW. Na této stránce si můžeme vybrat tapetu z dostupných kategorií nebo zkontrolovat tapety s více staženími nebo nedávno nahrané. Dobrou alternativou je také služba Social Wallpapering, která se specializuje na obrázky s vysokým rozlišením. Pokud nemůžete najít správnou tapetu v prvních dvou řešeních, další dvě možnosti jsou InterfaceLIFT a WallpapersWide.