Jak zablokovat všechny nechtěné hovory na iPhonu


V systému iOS je k dispozici funkce, která umožňuje filtrovat telefonní hovory a přijímat pouze ty, které přicházejí od kontaktů z vašeho adresáře. Zde je návod, jak postupovat

Existuje řada hovorů, zejména z call center, které bychom si přáli nikdy neobdržet. Nejenže jsou obtěžující, ale v některých případech mohou být i podvodné. Společnost Apple vyvinula pro iPhone funkci, která blokuje všechny nežádoucí hovory.

Systém funguje jako jakýsi filtr: propouští pouze hovory na čísla z vašeho adresáře. Než vysvětlíme, jak funkci aktivovat, je důležité objasnit několik věcí: Po aktivaci nebude možné přijímat hovory na iPhonu od nikoho, kdo není uveden ve vašich kontaktech, mezi nimiž by mohl skončit důležitý hovor. Buďte tedy opatrní, ale není pochyb o tom, že se jedná o vynikající zbraň proti obtěžujícím volajícím, kteří jsou připraveni vás kdykoli obtěžovat. Zde je návod, jak na iPhonu zablokovat všechny nechtěné hovory.

Blokování nechtěných hovorů v systému iOS

Zapněte iPhone a otevřete nastavení. Nevíte jak? V různých aplikacích hledejte ikonu ozubeného kola. Nyní jsme připraveni. Mezi položkami, které najdete na další obrazovce, vyhledejte a vyberte možnost "Nerušit". Chcete-li zablokovat všechny nežádoucí hovory, zbývá už jen několik jednoduchých kroků. V nabídce klikněte na možnost "Povolit hovory z". Poté se zobrazí několik možností, včetně "Všechny", "Žádné", "Oblíbené" a "Všechny kontakty". Chcete-li povolit funkci "anti-scooter", stačí zaškrtnout poslední z popsaných možností, a to "Všechny kontakty". A to je vše.

Řekněme, že chcete přijímat telefonní hovory pouze od určitých osob. V části "Povolit hovory" můžete vytvořit určité skupiny kontaktů. Systém, jak víte, blokuje nejen nežádoucí telefonní hovory, ale také zprávy, e-maily a další příchozí oznámení. Teď už víte, jak se můžete vyhnout rušičkám. Alespoň na chvíli.


Blokování sériových obtěžujících hovorů na iPhonu

Blokování všech hovorů z čísel, která neznáte, může být nebezpečné.


Tímto způsobem zablokujete i příchozí hovory od lidí, kteří vám třeba jen chtějí nabídnout práci. Pokud je číslo, které chcete zablokovat, již v iPhonu, existuje mnohem jednodušší způsob, jak ho zařadit na černou listinu. Jednoduše přejděte do adresáře, najděte telefonní číslo, otevřete jeho osobní kartu, přejděte dolů a stisknutím ikony číslo zablokujte. Pokud se pokusí zavolat, hovor bude "zachycen" a okamžitě zablokován.

Zablokovaní uživatelé nemají tušení, že byli zařazeni na "anti-blacklist". Když se pokusí dovolat osobě, která je zablokovala, odpoví jim záznamník, který je vyzve, aby zanechali vzkaz. Stejně jako kdyby šlo o skutečný hovor.

Aplikace pro blokování nechtěných hovorů na iPhonu

Pokud se vám právě popsané postupy zdají příliš složité, existuje další způsob, jak blokovat nechtěné hovory na iPhonu: nainstalujte si aplikaci. V App Storu jsou desítky aplikací, které umožňují blokovat nevyžádané hovory a hovory z call center. Obě mají databázi všech čísel call center, ale také funkci blokování kontaktů v adresáři. Stačí zadat číslo, které chcete zablokovat, a to se automaticky přidá na černou listinu.