Jak vytvořit anketu na Instagramu


V tomto článku si vysvětlíme, jak vytvořit anketu na Instagramu, jednu z jeho nejoblíbenějších funkcí, a jak na ni odpovídat: zde je několik tipů, jak na to.

Instagram je jednou z nejoblíbenějších sociálních sítí na světě, která pomohla změnit způsob, jakým všichni komunikujeme se svými zájmy a vášněmi, a pomáhá stále více estetizovat virtuální vyprávění příběhů. Protože, víte, ošklivý a zrnitý obsah (fotky, videa) na Instagramu je opravdu out! Pokud jste fanoušky této sociální sítě od samého začátku, nebo jste ji objevili teprve nedávno, bez Stories se neobejdete.

Jednou z nejoblíbenějších funkcí Instagramu v poslední době je možnost provádět skutečné ankety, což je snadný a opravdu užitečný způsob, jak zvýšit interakci s uživateli, ať už jde o váš osobní nebo firemní profil. Zde najdete návod, jak tuto funkci optimalizovat, a několik užitečných tipů, jak vytvářet vlastní ankety, účastnit se anket jiných a inspirovat se.

Jak na Instagramu provádět ankety

Chcete-li začít experimentovat s možností ankety na Instagramu, nejprve se přihlaste ke svému profilu z mobilu a vytvořte si Příběh. Pečlivě vyberte obsah, který chcete sdílet se svými kontakty, a vyberte z různých ikon v horní části obrazovky tu se symbolem samolepky se smajlíkem, která vám otevře svět možností, jak svůj Příběh oživit. V takovém případě klikněte na kartu Anketa, kde se zobrazí zcela základní tabulka, do které můžete napsat svou otázku, a pod ní budou mít vaši následovníci k dispozici dvě možnosti odpovědí: tu nejjednodušší ze všech, jako v životě, ale také tu nejjednoznačnější, Ano a Ne.

V těchto dvou polích máte možnost obě možnosti upravit a přizpůsobit si tak anketu podle svých představ. Samozřejmě si vždy dávejte pozor na překlepy a pravopisné chyby, jinak se z toho stane přehled vašich gramatických a jazykových znalostí... Sociální sítě jsou neúprosné! Po vyplnění jednoduché tabulky můžete popustit uzdu své fantazii a kreativitě a realizovat svůj Příběh vložením některých textových prvků, kreslením volnou rukou, přidáním barev a pozadí nebo opětovným kliknutím na ikonu nálepky a přidáním toho, co potřebujete. Například posuvník s emoji usnadní povzbuzení uživatelů k účasti na průzkumu.

V každém případě se vyhněte nadbytečným GIFům nebo příliš velkému množství značek, protože hlavní pozornost by měla zůstat zaměřena na průzkum, který na Instagramu provádíte. Jakmile budete připraveni pochlubit se svým novým Příběhem, sdílejte ho se svými kontakty. Od této chvíle budou mít vaši sledující 24 hodin na odpověď. Průběh ankety na Instagramu budete moci kontrolovat v reálném čase pomocí odpovědí uživatelů. Budete mít přehled o všech, kteří si příběh prohlédli, zúčastnili se průzkumu a odpověděli. Nezapomeňte vše zkontrolovat ve standardní lhůtě 24 hodin od zveřejnění příběhu, jinak nebudete mít přehled o výsledcích!


Jak odpovídat na ankety na Instagramu

Možná jste si toho dosud nevšimli, ale ankety na Instagramu hojně využívají největší světové značky. Od módy přes jídlo až po design a nábytek. Dokonce i ty nejuznávanější zpravodajské weby jej dobře využívají jako způsob šíření zpráv na vizuální sociální síti, jako je Instagram. Každá společnost, značka nebo publikace studuje svou vlastní obsahovou strategii. Některé používají metodu ironických kvízů jako upoutávku na příběh před hloubkovou studií, jiné používají k prezentaci svých produktů ankety na Instagramu nebo se ptají uživatelů na jejich názor před uvedením samotného produktu na trh v režimu průzkumu trhu. Jak si dokážete představit, existuje mnoho cílů, které souvisejí s marketingem a zvyšováním povědomí o značce. Průzkumy v Instagram Stories totiž nabízejí vysokou míru zapojení s malými náklady a energií, abyste v krátkém čase získali cenné poznatky o komunitě a zapojení uživatelů.

Nejdůležitější je kreativita spolu s efektivitou navrženou a vypočítanou podle samotné značky. Například pro firemní profily s alespoň 10 000 sledujícími existuje kýžená možnost swipe-up ve Stories, možnost vložit i do ankety na Instagramu klikací odkaz, který přivede návštěvníky na jejich webové stránky nebo na crowdfundingovou kampaň, případně na požadovanou výzvu k akci. V podstatě se jedná o využití techniky gamifikace, tj. techniky zapojení, odvozené z dynamiky videoher, která zasahuje do přístupů uživatelů a mění jejich chování a směřování, čímž se daří zapojit a rozvíjet angažovanost, a tedy zprostředkovat větší zájem. Odpovídat na otázky týkající se Instagram Stories vašeho přítele nebo oblíbené značky je tedy velmi jednoduché, stačí vyplnit dotazník a je hotovo!