Jak vytvářet koláže v Příbězích Instagramu


Konečně můžete vytvářet Příběhy Instagramu s kolážemi: přidejte až 6 obrázků do jednoho Příběhu. Tady je návod, jak na to

Mezi hlavní funkce Instagramu patří Příběhy, obsah, který zůstává aktivní až 24 hodin. Postupem času se jejich funkce obohatily: můžete přidávat širokou škálu filtrů, GIFů, emotikonů a dalších. Kromě toho můžete přidávat hudbu nebo vytvářet ankety apod. Dosud však nebylo možné vytvářet příběhy s fotokolážemi.

Ti, kdo chtěli vytvářet obsah tohoto typu, se museli uchýlit k aplikacím třetích stran. Instagram konečně usnadnil uživatelům práci a poprvé zavedl možnost vytvářet Příběhy obsahující více než jeden obrázek. Funkce byla v těchto hodinách uvolněna po celém světě a k jejímu získání stačí aktualizovat aplikaci. Použití je velmi jednoduché, stačí se přihlásit na Instagram, vytvořit příběh a vybrat efekt Rozložení. Zde se dozvíte, jak vytvářet Příběhy na Instagramu pomocí více obrázků v jednom.

Instagram: jak vytvářet Příběhy pomocí koláží

Ti, kdo rádi vytvářejí Příběhy na Instagramu, ať už ve veřejném nebo soukromém režimu, se nyní mohou spolehnout na novou funkci: koláže. Nová funkce umožňuje sdílet grafické kompozice obsahující více než jednu fotografii vybranou z fotografií ve smartphonu.

Funkce se nazývá Rozložení a doplňuje mnoho dalších dostupných přizpůsobení. Chcete-li k němu přistoupit, klepněte na ikonu pro vytvoření příběhu a přejetím prstem procházejte všechny funkce, dokud se nedostanete na položku Rozložení. Po výběru si na Instagramu můžete vybrat typ mřížky a všechny obrázky, které chcete přidat. Můžete vložit až šest obrázků, aniž byste opustili aplikaci. Nová funkce zkrátka jistě osloví především milovníky fotografie, na které Instagram pomrkává už od svého vzniku. V podstatě si stačí vzpomenout na všechny možnosti, které se nabízejí k retušování snímků před jejich sdílením, především na vlastní filtry.


Koláž v Instagram Stories: jak to bude s aplikacemi třetích stran?

Dosud bylo v podstatě pro sdílení koláže nutné stáhnout aplikace třetích stran. Ty jsou se zrodem nativní funkce odsouzeny k zániku, stejně jako se to stalo těm, které umožňovaly vkládat GIFy v době, kdy Instagram ještě nezavedl slavné nálepky.

Funkce koláže je jen jednou z mnoha nových funkcí, které v posledních měsících ovlivnily Instagram Stories. Mezi nejoblíbenější nové funkce patří ankety, virtuální masky a známé bumerangy. Nezbývá než čekat, až se nová funkce koláž stane samozřejmostí, a doufat, že budou brzy uvolněny nové funkce, díky kterým budou Příběhy ještě kreativnější a poutavější.