Jak vypnout Google Assistant

Google Assistant, známý též jako „OK Google“, je standardní funkcí většiny telefonů Android. Pomáhá vám najít cestu k cíli, vyhledá vám otevírací dobu místního podniku nebo dokáže vyhledávat věci na internetu pomocí vašeho hlasu.

Chcete-li s touto funkcí pracovat, řekněte „OK, Google“ nebo „Hey, Google“, poté položte otázku nebo zadejte příkaz. Jedná se o skvělý způsob, jak získat informace bez použití rukou. Jednoho dne ale může přijít čas, kdy chcete OK Google vypnout. Níže si můžete prohlédnout návod jak to zvládnout.

Pokyny v tomto článku platí pro Android verze 10 a novější.


Vypněte OK Google na telefonu Android

Chcete-li ve smartphonu nebo tabletu vypnout OK Google, postupujte následovně:

  1. Otevřete aplikaci Nastavení.

  2. Vyberte možnost Google > Vyhledávání, asistent a hlas > Google Assistant.

  3. Klikněte na kartu Asistent, poté přejděte dolů na Asistentská zařízení a klepněte na Telefon.

  4. Klikněte na posuvník pro vypnutí Google Assistant.

Vypnout OK Google na chytrých hodinkách Android

Chcete-li vypnout Google Asistenta na hodinkách Android, jednoduše klikněte na ikonu Nastavení  a poté vyberte možnost Personalizace. Odtud přepnout možnost Detekce Google a dojde k jeho vypnutí.


Vypněte OK Google na iOS

Pokud používáte aplikaci Google Assistant v systému iOS, můžete vypnout mikrofon, aby přestal poslouchat vaše verbální příkazy. Jděte do Nastavení > Google Assistant > Mikrofon a vypněte vypínač.

Tato metoda úplně nevypne Google Assistant. Stále můžete zadávat své požadavky.

Dalším způsobem, jak vypnout OK Google na iOS, je jednoduché smazání aplikace. Funguje to stejně jako u všech ostatních aplikací pro iOS. Na domovské obrazovce stiskněte ikonu aplikace, počkejte, až se začne třást, a poté vyberte možnost Smazat aplikaci.