Jak synchronizovat kalendáře Google a Apple

Co znát

 • Nastavte si Kalendář Google pomocí průvodce Přidat účet Apple a bude se synchronizovat bez problémů s výchozí aplikací kalendáře pro iOS.
 • Jděte do Nastavení> Hesla a účty > Přidat účet > Google a podle instrukcí začněte synchronizovat.
 • Tím se zkopírují vaše kalendáře Google do iOS, ale nespojují se ani nespojují s vaším účtem iCloud nebo jiným účtem kalendáře.

Tento článek vysvětluje, jak přidat události z Kalendáře Google do kalendáře Apple a přidat jednotlivé kalendáře do iOS.

Instrukce v tomto článku platí pro iOS 11 a vyšší.


Jak nastavit kalendáře Google v kalendáři Apple

Postup přidání událostí Kalendáře Google do Kalendáře Apple a automatické synchronizace:

 1. V zařízení iPhone nebo iPad přejděte na Nastavení > Hesla a účty.

 2. Klikněte na Přidat účet.

 3. Vyberte Google.

 4. Přihlaste se ke svému Google účtu. K vytvoření nového účtu Google klikněte na Vytvořit účet.

  Přihlašovací obrazovka účtů Google vyžaduje vaše uživatelské jméno a heslo na samostatných stránkách. Pokud pro svůj účet Google nastavíte dvoufaktorové ověřování, zadejte bezpešnostní kód.

 5. Zapněte Kalendář pomocí přepínače pro povolení synchronizace s iPhonem nebo iPadem. Poté klikněte na Uložit a pokračujte.

 6. Synchronizace velkého kalendáře může trvat několik minut.
 7. Otevřete aplikaci Kalendář Apple a zobrazte své události a schůzky.

Přidejte jednotlivé kalendáře Google do iOS

Nemusíte synchronizovat všechny přidružené kalendáře v účtu Google do systému iOS.

 1. Přejděte na stránku synchronizace Kalendáře Google.
 2. Zaškrtněte políčko vedle kalendářů, které chcete synchronizovat s aplikací Kalendář Apple. Zrušte zaškrtnutí políčka, abyste zabránili synchronizaci kalendáře.

  Zvažte dvakrát synchronizaci sdílených kalendářů s veřejnými nebo náboženskými svátky. Tyto události zobrazují různé kalendáře. Synchronizace těchto kalendářů může vytvořit duplicitní položky.

 3. Klikněte na Uložit.

 4. Obnovte Kalendář Apple a zkontrolujte, zda se projevily vaše předvolby.

Jak používat Kalendář Google s iPhonem nebo iPadem

Některé funkce Kalendáře Google v Apple Calendar nefungují. Patří mezi ně plánovač místností a upozornění na události e-mailem. Pomocí Apple Calendar také nemůžete vytvářet nové kalendáře Google.

Jít do Nastavení > Hesla a účty pro zapnutí nebo vypnutí nastavení synchronizace, včetně vašeho kalendáře. Klepnutím na svůj účet Gmail zobrazíte přepínače pro poštu, kontakty, kalendáře a poznámky.

Přidáním účtu Google do iOS jste jej nakonfigurovali pro aplikace Apple Mail, Kalendář, Kontakty a Poznámky. Aplikace z App Store, například Microsoft Outlook, však nemohou číst z konfigurace nastavení iOS; nastavte si svůj účet Google jednotlivě v aplikacích jiných než Apple.