Jak připojit počítač k televizoru


Představujeme vám všechna řešení, jak propojit počítač s televizorem a začít sledovat filmy a seriály na větší obrazovce

V dnešní době existuje mnoho různých programů pro streamování videa, které můžeme používat na svých zařízeních, od chytrých telefonů až po notebooky. Proč sledovat oblíbené seriály na malém displeji, když můžete připojit počítač k televizoru a sledovat filmy a seriály na větší obrazovce?

Pokud máte chytrý televizor, nepotřebujete žádné kabely ani příslušenství, můžete se připojit k internetu a spustit služby na vyžádání, jako je Netflix, SkyGo nebo RaiPlay, přímo z televizoru. Pokud nemáme televizor s přístupem k síti, můžeme jednoduše připojit počítač k televizoru a vyřešit tak všechny problémy. Za tímto účelem budeme muset zakoupit dráty nebo poměrně levná zařízení. Je důležité vědět, že existují také bezdrátová řešení pro připojení počítače k domácímu televizoru. Tímto způsobem se nemusíme starat o otravné kabely rozeseté po bytě.

Bezdrátová řešení

Chceme-li připojit počítač k televizoru bez použití kabelů, je řešením zakoupení chytré krabičky. Jedná se o malé příslušenství, které v podstatě promění váš televizor na Smart TV. Můžete připojit obrazovku počítače nebo chytrého telefonu a sledovat na televizoru jakýkoli program, který vyžaduje použití internetu. Jedním z nejoblíbenějších chytrých boxů je Apple TV 4K. Umožňuje přenášet obrazovku počítače do televizoru a přehrávat jakýkoli multimediální obsah. Na ostatních televizorech a počítačích se systémem Windows nebo Linux je nejpohodlnějším řešením Chromecast od společnosti Google.


Kabely pro připojení počítače a televizoru

Nejoblíbenějším kabelem pro připojení počítače a televizoru je HDMI. Kabely HDMI lze snadno sehnat v obchodech, někdy dokonce i v supermarketech, a jejich cena je velmi nízká. Ty nejlevnější mohou stát méně než 10 eur. Pokud však máte notebook Apple, budete kromě kabelu HDMI potřebovat také adaptér USB typu C pro připojení kabelu k notebooku. To může být i případ některých notebooků jiných výrobců.


Kabel S-Video

Pokud máme starší počítač, který nemá port HDMI, můžeme problém vyřešit pomocí kabelu S-Video. Jedná se o známý kabel, který se nachází téměř ve všech konzolích staré generace a který je označen třemi konektory (červeným, bílým a žlutým). Tento systém nám umožní připojit televizor k počítači, ale nebudeme moci sledovat videa v rozlišení HD. Tyto kabely stojí velmi málo, ale vezměte si dlouhý a ujistěte se, že televizor má příslušné připojení pro S-Video nebo alespoň zásuvku SCART.

Kabel VGA

Pokud náš počítač nepodporuje S-Video, můžeme použít jiné řešení, a to kabel VGA. Před nákupem si však ověřte, zda je váš televizor vybaven kompatibilním portem. Starší televizory toto připojení nemají. Pomocí kabelu VGA můžeme také sledovat filmy v kvalitě HD.