Jak připojit Microsoft Excel k serveru SQL

Tabulky aplikace Excel obvykle obsahují statické informace. S připojením k serveru SQL Server zůstávají data aktuální, když pracujete s back-end databází. Konfigurace tabulky aplikace Excel s připojením k existující databázi SQL je jednoduchá.

Pokyny v tomto článku platí pro Excel 2019, Excel 2016 a Excel pro Microsoft 365.


Připojte Excel k databázi serveru SQL

Abyste se mohli spojit s Excelem, musíte mít platný odkaz na SQL Server.

 1. Shromážděte informace potřebné k nastavení připojení Excel k serveru SQL:

  • Název serveru SQL
  • Jméno databáze
  • Stůl nebo Pohled
 2. Otevřete Excel a vytvořte nový sešit.

 3. Jít do Data a zvolte Získat data > Z databáze> Z databáze serveru SQL. Tato možnost otevře Připojte se k databázovému serveru dialogové okno.

 4. zadejte Název serveru. Určete pokročilé možnosti, včetně konkrétního názvu databáze, a poté vyberte OK.

 5. Další obrazovka nabízí tři možnosti ověřování na základě možností v pravém bočním panelu. Ve většině případů vyberte Windows kartu a poté vyberte přepínač pro Použít moje aktuální pověření. Vybrat Připojit.

  Pokud správce databáze poskytl uživatelské jméno a heslo, vyberte Použijte následující uživatelské jméno a heslo zadejte zadaná pověření.

 6. V Navigátoru vyberte konkrétní objekt a poté vyberte Zatížení ze spodní části obrazovky.

 7. Průvodce se ukončí a zobrazí obsah vybraného databázového objektu.

Pěkné na těchto technikách je, že váš uživatel má přístup k aktuálním datům, kdykoli je potřebuje. Zatímco jsou data uložena v tabulce, existuje připojení k databázi SQL. Kdykoli chcete tabulku obnovit, klikněte pravým tlačítkem někde v tabulce a vyberte TabulkaA poté vyberte Obnovit.

Zkontrolujte počet záznamů, které jsou v tabulce nebo zobrazení, ke kterému se připojujete. Pokud má tabulka milion záznamů, můžete to filtrovat. Poslední věc, kterou chcete udělat, je zavěsit SQL Server.

v Vlastnosti připojení V dialogovém okně existuje možnost s názvem Aktualizujte data při otevírání souboru. Zvažte zaškrtnutí této možnosti. Je-li tato možnost zaškrtnuta, bude mít uživatel při otevření tabulky aplikace Excel vždy novou sadu dat.