Jak přidat hudbu do streamu mixu

Videohry na streamovacích službách, jako je Mixer, mohou být zábavné a pohlcující se zvukovými stopami, které vás vtáhnou do jejich světů za dobrodružstvím. Ne každá hra má však soundtrack, který vás odfoukne, a možná budete chtít své Mixer vysílání okořenit nějakou svou oblíbenou hudbou na pozadí. I když je to kvůli zákonům o autorských právech trochu složité, existují způsoby, jak to udělat.


Jak přidat hudbu do mixéru pomocí streamovací aplikace

Pokud chcete do svého streamu Mixer přidat hudbu, doporučujeme dvě streamovací aplikace: OBS Studio nebo XSplit. Oba jsou volně ke stažení a použití, i když některé z funkcí XSplit jsou skryty za paywallem. Pokud jste ve streamování noví, je to dobrá služba, kterou můžete vyzkoušet.

Další podrobnosti najdete v našem průvodci streamováním pomocí OBS Studio nebo streamováním pomocí XSplit. Zatímco oba tito průvodci nabízejí podrobnosti na různých platformách pro streamování, nastavení aplikací je v zásadě stejné.

Jakmile najdete hudbu, kterou chcete přehrávat, je docela snadné přidat hudbu do Mixeru pomocí jedné z těchto streamovacích aplikací. Pokyny níže ilustrují, jak streamovat hudbu pomocí OBS, ale většina streamovacích aplikací by měla pro přidání hudby do vašeho streamu používat podobnou metodu. Tuto metodu by měli používat uživatelé PC i Xbox One. To znamená, že hráči Xbox One budou muset streamovat připojením k Windows 10 nebo pomocí karty pro digitalizaci, jako je Elgato.

  1. Otevři tvůj streamovací aplikace výběru.

  2. vybrat Nastavení. (V OBS je tato nabídka v pravém dolním rohu okna.)

  3. Povolit nahrávání Stolní zvuk.

  4. Spusťte hudbu, kterou chcete během vysílání přehrávat.

    Vaše okno OBS by mělo při spuštění hudby zobrazovat aktivitu na zvukové části lišty Mixer. To znamená, že slyší a streamuje, co hrajete.

  5. vybrat Spusťte streamování zahájíte vysílání.

  6. Užijte si hudbu, kterou jste přidali do Mixeru!

Jakou hudbu mohu přehrávat ve streamu?

Jedinou hudbou, kterou můžete legálně přehrávat na pozadí vysílání, je hudba spadající pod licenci Creative Commons, která neporušuje autorská práva.

Pokud přehráváte hudbu chráněnou autorskými právy, riskujete pozastavení, protože by to porušilo podmínky služby Mixer (TOS). Také riskujete stížnost na porušení autorských práv, protože ve skutečnosti nevlastníte práva na nové album Imagine Dragons, i když ho rádi posloucháte.

To platí i pro hudbu ve streamovacích službách, jako je Spotify nebo Pandora. Tato hudba je chráněna autorskými právy, a pokud neplatíte za práva k používání této hudby, neměla by být ve vašem streamu. I když platíte za Spotify, je vám udělena pouze osobní licence, která se nevztahuje na sdílení hudby prostřednictvím vysílání. Proto, když se při streamování na Xbox One pokusíte přehrávat Spotify na pozadí, vaši sledovatelé uslyší pouze zvuk ve hře, a ne to, na co se osobně rušíte.

V určitých případech můžete být oprávněni přehrávat hudbu chráněnou autorskými právy, pokud k tomu předem obdržíte povolení od vlastníka hudby. Hudbu můžete přehrávat také podle zákonů Fair Use. Jedná se o komplikovaný právní koncept, kterému musíte správně porozumět.