Jak „přesměrování portů“ zrychluje stahování?

Port forwarding je přesměrování počítačových signálů, které sledují konkrétní elektronické cesty do vašeho počítače. Pokud si počítačový signál dokáže najít cestu do vašeho počítače o několik milisekund rychleji, přidá se dramatický nárůst rychlosti pro vaši hru nebo stahování.


65,536 XNUMX cest, ze kterých si můžete vybrat

Tenký tenký síťový kabel (nebo bezdrátový síťový adaptér) na zadní straně počítače obsahuje 65,536 65,536 mikroskopických drah uvnitř. Váš síťový kabel je stejný jako hlavní silnice, kromě toho, že váš síťový kabel má XNUMX XNUMX jízdních pruhů a v každém pruhu je mýtný box. Každému pruhu říkáme „přístav“.
Váš internetový signál se skládá z milionů malých aut, která jezdí po těchto 65,536 XNUMX pruzích. Říkáme těmto malým autům „přenosové balíčky“. Počítačové přenosové pakety mohou cestovat velmi rychle (až tisíce kilometrů za sekundu), ale dodržují soubor pravidel typu stop-and-go, kde jsou povinni zastavit na každé hlavní síťové křižovatce, jako by to byl hraniční přechod mezi zemí. Paket musí na každé křižovatce dělat tři věci:

  1. Najděte otevřený port
  2. Předejte test identifikace, který to umožní přes tento port, a pokud ne
  3. Přejděte na další port a zkuste to znovu, dokud nebude povoleno projít mýtem.


V některých případech budou pakety zaslané hackery chyceny a drženy na křižovatce, kde budou poté rozpuštěny na náhodné elektrony. Pokud k tomu dojde, nazývá se to „filtrování paketů“ nebo „sniping paketů“.

Jaké porty rádi používají počítačové balíčky?

Každý software ve vašem počítači je obvykle naprogramován tak, aby odesílal své pakety přes konkrétní port. Tyto možnosti portů jsou často zavedeny jako programovací standardy v počítačovém průmyslu. V souladu s tím musí být vašemu routeru přikázáno povolit pakety přes tyto porty, abyste nezpomalili rychlost, kterou přenášejí do / z vašeho počítače:

  • Stránky HTML: port 80
  • Přenos souborů FTP: port 21
  • World of Warcraft: port 3724
  • E-mail POP3: port 110
  • MSN Messenger: port 6901 a porty 6891-6900
  • Everquest: port 1024
  • BitTorrents: port 6881

Otázka: Jak k tomu tedy přispívá přesměrování portů?

Přesměrování portů je, když přikážete svému síťovému routeru, aby proaktivně identifikoval a přesměroval každý paket na cestu konkrétními elektronickými pruhy. Místo toho, aby se každý paket zastavil na každém portu, dokud nenajde otevřený port, lze router naprogramovat tak, aby urychlil proces identifikací a přesměrováním paketů, aniž by se zastavil na každém portu. Váš router pak funguje jako typ hyperrychlého dopravního policisty, který směruje provoz před mýtnými automaty.
Zatímco tato elektronická identifikace a předávání trvá jen milisekundy, čas se rychle zvyšuje, protože miliony elektronických paketů vstupují a opouštějí váš počítač s internetem. Pokud správně naprogramujete přesměrování portů, můžete svůj internet zrychlit o několik sekund. V případě stahování velkých souborů, jako je sdílení P2P torrentů, si můžete ušetřit hodiny času stahováním naprogramováním portu dopředu. Skladba, jejíž stahování dříve trvalo 3 hodiny, může nyní dokončit za méně než 10 minut, pokud je váš port dopředu nastaven správně.


Jak se mohu naučit programovat příkazy pro předávání portů mého routeru?

Zatímco programování přesměrování portů může být trochu zastrašující, na internetu existují výukové programy, které začátečníkům určitě mohou pomoci. Nejběžnějším důvodem programování přesměrování portů je zlepšení rychlosti stahování BitTorrent, následované zlepšením výkonu počítačových her a streamování médií. K těmto cílům existuje skvělý zdroj pro lidi na www.portforward.com. Chcete-li zrychlit svého konkrétního klienta, hru nebo softwarový program pro stahování: vyhledejte přesný název směrovače a softwaru a poté navštivte web portforward, kde najdete vizuální výukový program o tom, jak směrovač přijímá příkazy pro předávání portů.