Jak povolit (nebo zablokovat) přístup k fotoaparátu a mikrofonu v prohlížeči Chrome

Pomocí prohlížeče Google Chrome můžete určit, které weby mají přístup k vaší webové kameře a mikrofonu. Můžete například povolit YouTube používat mikrofon vašeho počítače a blokovat Skype, aby nedělal totéž. Totéž platí pro kameru vašeho počítače. Když webu povolíte nebo zablokujete přístup k webové kameře nebo mikrofonu, Chrome uloží tento web do nastavení, které můžete kdykoli změnit.

Pokyny na této stránce jsou relevantní pro všechna stolní zařízení s nejnovější verzí prohlížeče Chrome.


Nastavení fotoaparátu a mikrofonu Chrome

Pokud chcete webu zablokovat přístup k mikrofonu nebo kameře nebo chcete webu povolit přístup k nim, můžete tak učinit v nabídce nastavení prohlížeče Chrome.

  1. Otevřete Chrome a vyberte Nabídka Chrome, představované třemi svislými tečkami v pravém horním rohu.

  2. vybrat Nastavení.

    K přístupu do nabídky Nastavení můžete použít klávesovou zkratku. Ve Windows stiskněte Alt + F or Alt + Enebo F10 následovaný příkazem Mezerník. Na počítači Mac stiskněte Command +,.

  3. Přejděte dolů a vyberte pokročilý.

  4. Pod Ochrana soukromí a bezpečnost vyberte část Nastavení webu.

  5. Zvolte buď Fotoaparát or Mikrofon pro přístup k libovolnému nastavení.

Další možnosti pro nastavení webu

Pokud máte více mikrofonů nebo kamer, můžete si vybrat, který z nich chcete použít jako výchozí zařízení pro chrom.

Chcete-li neustále blokovat veškerý přístup, přepněte přepínač Zeptejte se před přístupem možnost vypnout.

Pro jednotlivé webové stránky můžete ručně změnit přístup ke kameře a mikrofonu. Existují dva způsoby:

  • Pokud jste již web zablokovali nebo mu povolili přístup, postupujte podle výše uvedených pokynů a poté vyberte tlačítko koše vedle webu. To přinutí web, aby vás požádal o přístup, až to příště bude muset.
  • Pokud jste výslovně nepovolili nebo nezablokovali přístup, vyberte ikonu zámku vedle adresy URL v horní části prohlížeče Chrome a vyberte Nastavení webu, Zvolit Mikrofon or Fotoaparát, a poté jej zablokovat nebo povolit.

Pokud odeberete web ze seznamu blokovaných, nepřesune jej na seznam povolených a naopak. Místo toho můžete odstranit web ze seznamu blokovaných webů prohlížeče Chrome povolit or Blokovat povolení, až web příště požádá o přístup k vaší kameře nebo mikrofonu. Naproti tomu, pokud je web na seznamu blokovaných webů pro kameru a pokusíte se kameru použít, nebudete požádáni o její použití. Bude automaticky blokováno.

Stejná myšlenka platí pro seznam povolených zařízení. Pokud tam odstraníte web, nepřesune se do seznamu blokovaných webů. Mít to v povolit sekce udělí povolení bez žádného pokaždé.