Jak opravit chybějící nebo nenalezené chyby Wintrust.dll

Chyby Wintrust.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL wintrust.

V některých případech mohou chyby wintrust.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva wintrust.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Wintrust.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby wintrust.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby wintrust.dll:

 • Wintrust.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože nebyl nalezen soubor wintrust.dll. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
 • Nelze najít [PATH] wintrust.dll
 • Soubor wintrust.dll chybí.
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: wintrust.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy Wintrust.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby wintrust.dll je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Wintrust.dll

Nestahujte soubor wintrust.dll z webu pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii wintrust.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě wintrust.dll.

 1. Obnovte soubor wintrust.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru wintrust.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor wintrust.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete obnovit soubor wintrust.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru wintrust.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Spusťte softwarový program nebo videohru jako správce. Soubor wintrust.dll nemusí být schopen načíst s pověřeními aktuálního uživatele, takže spuštění aplikace s právy správce může chybu wintrust.dll opravit.

 3. Spusťte antivirovou / malware kontrolu celého systému. Některé chyby wintrust.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba wintrust.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 4. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba wintrust.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 5. Přeinstalujte program, který používá soubor wintrust.dll. Pokud dojde k chybě DLL wintrust.dll při použití konkrétního programu, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor wintrust.dll, pokud je to možné.

 6. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s wintrust.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor wintrust.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor wintrust.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 7. Vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby souboru wintrust.dll.

 8. Spuštěním příkazu sfc / scannow System File Checker nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru wintrust.dll. Pokud tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej obnovit nástroj Kontrola systémových souborů.

 9. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor wintrust.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 10. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby wintrust.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 11. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory wintrust.dll výše nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 12. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s wintrust.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru wintrust.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.

 13. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků chybu wintrust.dll neopraví, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Před provedením čisté instalace se ujistěte, že jste se co nejlépe pokusili opravit chybu wintrust.dll pomocí kroku odstraňování problémů.

 14. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby wintrust.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.