IPhone12 Mini: hlášeny problémy s obrazovkou


IPhone 12 Mini má zřejmě nepříjemný problém s obrazovkou: na Redditu a fórech se objevilo mnoho hlášení, ale Apple nereaguje

Problémový debut iPhonu 12 Mini: uživatelé nejnovějšího smartphonu Apple 2020 na Redditu hlásí, že systém dotykové obrazovky v určitých situacích nereaguje na příkazy. Do oficiálního uvedení na trh zbývá jen pár dní a v Cupertinu se už potýkají s prvními bolestmi hlavy kvůli této nepříjemné závadě.

Nový iPhone 12 Mini si odbyl premiéru v Itálii a ve velké části světa teprve 13. listopadu, jen pár dní po svém starším bratrovi iPhonu 12, a hned se začal prodávat, ale už teď se zdá, že se při jeho realizaci něco pokazilo. A přesto je tento malý Apple právem jednou z vlajkových lodí řady iPhonů 2020, a to nejen díky modulu 5G, který umožňuje bleskurychlé připojení a přenosy dat, ale především díky očekávanému čipu A14 Bionic, který již nyní vykazuje výsledky, před kterými se třese konkurence s Androidem.

iPhone 12 Mini, v čem je problém s obrazovkou

Už první uživatelé iPhonu 12 Mini zjistili, že se jedná o obzvláště závažný problém, který se vyskytuje, když je smartphone se zamčenou obrazovkou. Zamykací obrazovka neumožňuje použití fotoaparátu ani světelné diody LED, stejně jako umožňuje samotné odemknutí obrazovky gestem přejetí prstem nahoru.

V praxi platí, že po uzamčení displeje již není možné obrazovku odemknout jinak než pomocí systému rozpoznávání obličeje. Je to tedy skutečný problém, vzhledem k tomu, že iOS vyžaduje zadání odemykacího kódu přejetím prstu při spuštění, stejně jako v případě opakovaného nerozpoznání obličeje.


iPhone 12 Mini, co způsobuje problém s displejem

Na hlavních oficiálních i neoficiálních fórech (zejména Reddit USA) si na problém stěžuje mnoho uživatelů, kteří dokonce definovali obrys problému, aby jeho výskyt ohraničili. Příčinou poruchy, která podle uživatelských testů znemožňuje iPhonu 12 Mini rozpoznat dotyk prstu a reagovat na něj, je použití ochranné fólie nebo nárazuvzdorného skla na displeji v kombinaci s pouzdrem.

Pro její překonání by se uživatel musel dotknout něčeho vodivého, například kovového těla smartphonu nebo rámečku fotoaparátu. Totéž platí, pokud je telefon připojen k síťové nabíječce: problém zmizí a iPhone 12 Mini lze používat bez jakýchkoli problémů.


iPhone 12 Mini, řešení při čekání na odpověď společnosti Apple

V tuto chvíli společnost Apple na dotazy svých zákazníků ještě neodpověděla, takže jediným řešením je odstranění ochranných zařízení, která chrání integritu nového smartphonu. Uživatele však stále znepokojuje možnost výskytu problému s vodivostí, který pravděpodobně nevyřeší první aktualizace softwaru, jež může přijít za několik týdnů.