Huawei P30 přijde i ve verzi 5G


První smartphone Huawei ve verzi 5G se blíží. V celé Evropě bude k dispozici od března 2019. Zde jsou zvěsti o novém zařízení.

Po Huawei P20 se na trh chystá další špičkový model čínského výrobce. Řeč je o telefonu Huawei P30, který bude brzy k dispozici ve třech různých variantách: P30, P30 Pro a P30 Lite. Podle některých neoficiálních zvěstí bude nový přístroj distribuován ve verzi 5G také pouze v Evropě.

Tato informace unikla v minulých dnech v rámci známé čínské sociální sítě Weibo: zvěst okamžitě obletěla svět, vyvolala všeobecné nadšení a podnítila zvědavost uživatelů. Bohužel, ze strany společnosti Huawei nedošlo k žádnému potvrzení ani vyvrácení, pravděpodobně se čeká na oficiální akci naplánovanou na březen v Paříži. Na této akci budou popsány všechny funkce řady P30 a bude představena dlouho očekávaná novinka: uvedení první verze 5G společnosti Huawei.

Huawei P30: technické specifikace

Již nějakou dobu si společnost Huawei udržuje slušný podíl na trhu s mobilními zařízeními a dosahuje rekordních prodejů po celém světě. Před několika měsíci oznámila uvedení nové řady tří smartphonů nejnovější generace: P30, P30 Pro a P30 Lite. Vedle toho je pravděpodobné, že bude překvapivě uveden smartphone Huawei P30 5G. Rozdíl mezi těmito třemi modely je především ve velikosti a rozlišení displeje. Očekává se, že displej telefonů Huawei P30 a P30 Lite bude mít velikost 6,2 palce a rozlišení Full HD+. Verze Pro bude mít 6,4palcový displej s rozlišením QHD+. Další rozdíl se týká zadních fotoaparátů: Huawei P30 Lite bude mít dva, zatímco P30 a P30 Pro budou mít tři, respektive čtyři fotoaparáty.


Huawei P30 v 5G: velká očekávání v Evropě

Skutečnou novinkou by však měl být první smartphone Huawei s podporou sítí 5G, který bude dostupný výhradně pro evropský trh. Vedení společnosti údajně považuje náklady na asijské trhy, zejména Indii aČínu, za příliš vysoké. Kompatibilitu se sítí 5G by měl zajistit nový vícerežimový čip Balong 500, který čínská společnost uvedla na trh před několika měsíci. O procesoru a operační paměti nemáme žádné konkrétní informace, jedna z mála jistot se týká výkonu baterie: smartphone Huawei P30 5G bude podporovat 40W rychlé nabíjení, stejně jako je tomu již u modelu Mate 20 Pro. Na to, co je v novém zařízení Huawei nového, si budeme muset ještě pár dní počkat.