Fortnite od roku 2019 zdarma: jak ho hrát


Epic Games odložil vydání nové kampaně Save the World na začátek roku 2019, ale až se objeví, bude režim Fortnite zcela zdarma

Režim Save the World bude zklamáním. Společnost Epic Games, která stojí za kultovní videohrou roku 2018, totiž oznámila, že vydání nového režimu odložila na příští rok, pravděpodobně na jaro. Ale nezoufejte: důvody odložení spuštění Fortnite Save the World na rok 2019 vám vykouzlí víc než úsměv na tváři.

Epic Games totiž dodali, že nový herní režim bude zcela zdarma. V případě Fortnite jde o závan minulosti, protože věrní hráči a první hráči si jistě pamatují, že Save the World byla vůbec první hratelnou misí v rámci survival titulu vyvinutého společností Epic Games. Problémem je, že tento režim byl od začátku dostupný pouze za poplatek a brzy ho zastínila bezplatná varianta Battle Royale (všichni proti všem a týmové bitvy, aby bylo jasno), která vlastně Fortnite proslavila po celém světě.

Proč Fortnite Save the World vyjde až v roce 2019

Zpoždění uvedení na trh je způsobeno rozhodnutím nechat lidi hrát Fortnite zdarma: Epic Games očekává, že nový herní režim přiláká miliony a miliony hráčů, a aby se vyhnula jakýmkoli problémům, provádí dodatečnou sérii testů, které jí umožní vydat titul bez chyb a především bez problémů s herními servery.

Epic Games před časem oznámila, že hru Fortnite Save the World zpřístupní ke stažení zdarma, a mnoho uživatelů předpovídalo její spuštění na konci roku 2018, kdy vyjde nová verze hry. Jak už jsme ale naznačili, po řadě testů se společnost Epic Games rozhodla, že její současné servery by nápor nového bezplatného režimu nikdy nevydržely. V posledních týdnech počet hráčů roste, protože oficiální spuštění hry na chytrých telefonech se systémem Android ještě více zatěžuje servery softwarové společnosti.


Jak si zahrajete bezplatný režim Save the World ve hře Fortnite

Jak si zahrajete režim Save the World? Hratelnost se vůbec nezmění. Vše zůstane stejné jako dříve, jen skiny, předměty, zbraně a odměny budou jiné než dříve. Po vstupu do hry se můžete rozhodnout, zda vyzvete ostatní, nebo zachráníte svět před hordami mimozemských vetřelců, kteří se vás snaží zabít. Díky novému bezplatnému režimu Save the World bude Fortnite i v roce 2019 jednou z nejzajímavějších videoher.