Deset nejvýkonnějších smartphonů se systémem Android má jedno společné


AnTuTu zveřejnilo žebříček deseti nejvýkonnějších smartphonů se systémem Android tohoto měsíce.

Oblíbená benchmarková platforma AnTuTu jako obvykle zveřejnila své žebříčky nejvýkonnějších smartphonů měsíce, přičemž v jednom žebříčku se umístila pouze špička nabídky a v druhém smartphony střední třídy.

Období, na které se vztahuje nejnovější žebříček špičkových zařízení AnTuTu, je od 1. do 31. října 2021 a výsledek je přinejmenším kuriózní. Všechny produkty v žebříčku mají stejný čip, konkrétně Snapdragon 888 od společnosti Qualcomm. Ve skutečnosti se jedná o monolog nejlepšího čipu pro rok 2021 od amerického výrobce, kterému se podařilo monopolizovat top 10 nejvýkonnějších smartphonů s Androidem na světě, které v říjnu provedly "kolo" v populárním benchmarku.

Žebříček nejlepších smartphonů s Androidem podle AnTuTu

Nubia Red Magic 6, herní smartphone s čipem Qualcomm, 16 GB RAM a 256GB úložným prostorem, dokázal získat v průměru 850 000 bodů a umístit se na prvním místě. O více než 30 000 bodů za ním je další herní smartphone se stejným čipem (jak jinak) a stejným množstvím paměti RAM a úložného prostoru: navzdory téměř totožné "základní" výbavě ASUS ROG Phone 5 za Nubií zaostává, ale z druhé příčky stupňů vítězů si lze jen těžko stěžovat.

Před několika dny byl však oficiálně představen nástupce ASUS ROG Phone 5s, od kterého můžeme očekávat o něco vyšší výkon, takže náskok Nubie Red Magic 6 může být krátkodobý. Uzavírání stupňů vítězů je překvapením, jako je Realme GT: ne proto, že smartphone není dobrý, absolutně, spíše proto, že navzdory tomu, že není produktem určeným pro hraní her, se podařilo přiblížit "monstrům", kteří obsadili první dva stupně stupňů vítězů díky průměru více než 810 tisíc bodů. Čtvrtý je iQOO 7, smartphone s Androidem prodávaný pouze v Číně a poslední v celosvětovém žebříčku AnTuTu za říjen 2021, který překročil hranici 800 000. Od pátého do posledního místa následuje řada produktů s velmi těsným skóre: všechny se pohybují v rozmezí 20 000 bodů, od 788 000 bodů u OnePlus 9 Pro po 768 000 bodů u Sony Xperia 1 III.


Žebříček smartphonů střední třídy od AnTuTu

Zpráva AnTuTu z října 2021 pokračuje dalším žebříčkem, a to nejvýkonnějších smartphonů s Androidem střední třídy, které prošly touto platformou v dostatečném počtu. Realme GT Master Edition s čipem Snapdragon 778G, 8 GB RAM a 256GB úložištěm získal více než 535 000 bodů a skončil nedaleko za posledními zařízeními nejvyšší třídy, což potvrzuje, že trh střední třídy nyní nabízí produkty s velmi atraktivním výkonem v poměru k ceně.

Aspoň ve střední třídě nemá Qualcomm monopol, i když osm z deseti smartphonů má čipy od americké společnosti: outsidery jsou šestý Huawei Nova 7 s čipem Kirin 985 a sedmý Oppo Reno6 s MediaTek Dimensity 900.

.