DAZN potvrzuje náhradu: jak ji získat


Druhou oficiální poznámkou DAZN vysvětluje, že zvolil metodu kompenzace svých uživatelů "ovlivněných" problémy během Sampdoria-Napoli a Lazio-Torino: zde jsou všechny informace

Po velmi stručném oznámení o kompenzaci pro všechny, kteří se ve čtvrtek 23. září setkali s problémy při sledování zápasů, společnost DAZN potvrzuje další oficiální zprávou: svým předplatitelům nabídne měsíc zdarma.

Druhá poznámka společnosti je tedy opět velmi vágní ohledně toho, kdo obdrží měsíc zdarma, ale upřesňuje, že "pokračuje dialog a diskuse s Lega Serie A v nezměněném klimatu spolupráce a transparentnosti. Je také vysvětleno, jak získat náhradu: postup bude zahájen ze strany společnosti, nikoliv ze strany uživatele, ne každý může požádat o měsíc zdarma, ale DAZN ji poskytne uživatelům, kteří budou považovat za "ovlivněné" problémy. A je třeba poznamenat, že problémy se týkají pouze těch, které se vyskytly během čtvrtečních zápasů Sampdoria-Napoli a Lazio-Turín, nikoliv těch, které uživatelé měli v předchozích čtyřech dnech šampionátu.

DADZN refundace: oficiální sdělení

Tady je oficiální sdělení DAZN o případném měsíci zdarma: "V souvislosti s tím, co se stalo během zápasů 18. května a 18. září, se DAZN rozhodl, že bude muset vrátit peníze.30 dne 23. září DAZN potvrzuje, že všichni postižení zákazníci, tedy ti, kteří neměli přístup k APP až do obnovení služby, budou moci využívat měsíc sledování bez jakýchkoli dodatečných nákladů".

Jádro věci je v tom "až do obnovení služby", protože ne všichni uživatelé měli stejné problémy, po stejnou dobu: někteří přišli o první poločas téměř celý (přes 30 minut), jiní jen o čtvrt hodiny zápasu. Dostane každý měsíc zdarma?


Vrácení DAZN: jak ho získat

Na tuto otázku odpoví sama společnost DAZN, protože oznámený postup pro získání měsíce zdarma začíná krokem ze strany platformy, nikoli ze strany uživatele. Společnost DAZN zašle e-mail uživatelům, kteří jsou podle ní "postiženi problémem".

Email bude obsahovat odkaz, na který musí uživatel kliknout. Dostanete se tak na profilovou stránku uživatele, kde bude možnost uplatnit měsíc zdarma.


DAZN v digitálním pozemním vysílání

V posledních hodinách začala kolovat nová hypotéza, která má vyřešit problémy mnoha uživatelů DAZN: přenos zápasů DAZN A Series v digitálním pozemním vysílání i ve streamu. Tato možnost, alespoň v tuto chvíli, je pouze novinářskou hypotézou a nebyla potvrzena ani vyvrácena společností DAZN, která však již vysílá některé zápasy na kanálu 409 digitálního pozemního vysílání.