Co je to domianská autorita?

Autorita domény, nazývaná také autorita webu, je měření, které představuje, kolik autorit má doména, aby pomohla při hodnocení vyhledávače. Toto skóre a způsob jeho výpočtu se bude lišit mezi SEO nástroji a platformami, ale obecně se jedná o numerické skóre mezi 1 a 100, které je odvozeno pomocí metrik webových stránek, které zahrnují věk domény, popularitu pomocí zpětných odkazů, velikost webu a mnoho další faktory důvěry a SEO.


Od PageRank po autoritu domény

Prvním autoritativním skóre bylo hodnocení Google PageRank (poprvé vydáno v roce 2000). PageRank byl průmyslový standard používaný k měření autority domény nebo webu na 10bodové stupnici. Čím lepší hodnocení, tím více uvidíte hodnocení webu na první stránce s výsledky vyhledávání. K zobrazení hodnocení PageRank při prohlížení webových stránek lze použít nástroje prohlížeče. Do roku 2014 Google přestal aktualizovat nástroje PageRank a byl odstraněn z webových prohlížečů. Zatímco PageRank je stále používán vyhledávačem Google, nová a aktualizovaná skóre nejsou zpřístupněna veřejnosti, takže SEO experti a producenti a obchodníci s webovým obsahem se při měření autority spoléhají na SEO nástroje třetích stran.

Skóre autorizace domény Moz (DA)

Vzhledem k tomu, že byl PageRank odstraněn z očí veřejnosti, mnoho nástrojů SEO vytvořilo nové nástroje a způsoby výpočtu autority domény. Jednou z nejznámějších implementací je verze Moz, která tvrdí, že k výpočtu skóre Domain Authority (DA) používá více než 40 metrik.