Co je Amazon Snowball Edge?

Amazon Snowball Edge je navržen tak, aby poskytoval podnikům rychlé a levné zařízení pro přenos velkého množství dat do az cloudové platformy webových služeb Amazonu. Samotné zařízení AWS Snowball Edge je 100TB hardwarová součást pro přenos dat s integrovaným úložištěm a výpočetními schopnostmi.

Podniky mohou připojit aplikace a infrastrukturu ve svých datových centrech k Snowball Edge a Edge lze použít k přesunu dat do a z AWS a také k dočasnému ukládání velkých datových sad jako součást clusteru úložiště nebo k usnadnění nezávislých místních úloh ve vzdálených umístění, kdy aplikace podle Amazonu nemají přístup k cloudu.

Snowball Edge udržuje data zabezpečená jak v místním prostředí, tak při přenosu do az AWS pomocí 256bitového šifrování, kryty odolné proti neoprávněné manipulaci a Trusted Platform Modules (TPM). A kód Amazon Web Services Lambda lze spustit na zařízeních Snowball Edge a provádět různé úlohy správy dat.


Snowball Edge přichází na konci roku 2016 jako aktualizace Amazon Snowball

Amazon představil Snowball Edge na své listopadové konferenci AWS re: Invent 2016 v Las Vegas jako způsob, jak usnadnit podnikům správu jejich podnikových dat, dat internetu věcí (IoT) a velkých dat a možnost bezproblémového pohybu tato data do az cloudu Amazon.

Amazon debutoval na Snowball Edge jako aktualizaci svého původního programu pro skladování kontejnerů Snowball. Kromě zvýšení kapacity úložiště z 50 TB na 100 TB byl vyvinut Snowball Edge, který má řešit stížnosti podnikových zákazníků ohledně nedostatečné podpory případů použití správy v prostorách, kde se společnosti ocitly omezené šířkou pásma dat a dalšími omezeními cloudových sítí .