Cashback: jak získat o Vánocích navíc 150 eur


Vláda pracuje na dodatečném cashbacku až 150 eur, ale abyste ho získali, musíte provést určitý počet nákupů a dodržet velmi přesná pravidla

Aktualizováno 24. 11. 2020 o nejnovější zprávy, na konci článku

Vláda pokračuje v práci na plánu Italia Cashless, který má motivovat k elektronickým platbám nejen na internetu, ale i v kamenných obchodech. Opatření zatím není definováno a panuje kolem něj řada nejasností, ale stále častěji se objevují zprávy, že slavná prosincová experimentální fáze přinese vrácení 150 eur navíc.

Začíná se také objevovat informace o tom, co budete muset udělat, abyste vrácení peněz získali, ale zatím není jasné, kdy budete muset začít nakupovat, aby se vám to započítalo. To by paradoxně mohlo odradit od vánočních nákupů, dokud se situace nevyjasní, protože pro získání bonusu budete muset provést mnoho transakcí. V tuto chvíli se však zdá, že se jedná o další cashback k těm, které již byly poskytnuty. Zde se dozvíte, jak byste měli získat vánoční cashback ve výši 150 €.

Vánoční cashback: jak funguje

Píše se spíše o 10% cashbacku než o cashbacku ve výši 150 €, přičemž maximální hranice cashbacku je 150 €. To znamená, že pro získání cashbacku ve výši 150 € musíte za vánoční dárky utratit alespoň 1 500 €, jinak dostanete méně.

Dalším parametrem, který je třeba dodržet, je počet nákupů: alespoň 10 plateb. Nestačí tedy uskutečnit jen jeden velký nákup, třeba i v hodnotě 1 500 eur, ale musíte jich uskutečnit hodně, a pokud součet deseti nákupů přesáhne 1 500 eur, vrácení peněz stále nepřesáhne 150 eur.


Vánoční cashback: které nákupy se budou počítat

Zda se těchto deset nákupů nutných pro získání vánočního cashbacku až 150 eur bude muset týkat konkrétních kategorií produktů, nebo se bude počítat vše, zatím nebylo oznámeno. S výhradou tohoto detailu, který rozhodně není nepodstatný, by měla platit stejná pravidla, jaká již vláda nastínila pro plán bezhotovostní Itálie.

Tedy že se budou započítávat pouze nákupy uskutečněné v kamenných obchodech, ale za elektronické peníze: kreditní a debetní karty a aplikace jako Google Pay, Satispay, Samsung Pay nebo Apple Pay. Online nákupy nebo platby bankovním převodem se nezapočítávají. Bude také zakázáno rozdělit jeden velký nákup na několik menších plateb.


Vánoční cashback: kdy začíná a kdy peníze přijdou

Nakonec není jasné, který den bude prvním dnem, od kterého se budou počítat nákupy pro získání cashbacku. Je však velmi pravděpodobné, že to bude někdy na přelomu listopadu a prosince. Na druhou stranu se podle zvěstí zdá, že datum proplacení (které proběhne na běžný účet) by mohlo padnout již v prosinci. V takovém případě by se vzhledem k technickému času potřebnému k nastavení celého systému dalo uvažovat o dvoutýdenním nebo maximálně třítýdenním okně pro uskutečnění deseti nákupů a o rychlém vrácení peněz bezprostředně poté, aby se podpořily nákupy na poslední chvíli.

Vánoční cashback: nejnovější zprávy

V posledních hodinách se objevilo několik dalších podrobností o vánočním cashbacku: započítávat se budou všechny výdaje zaplacené aplikacemi a kartami, včetně potravin a služeb, bude stanoven limit pro každý z 10 cashbacků a bude nutné se zaregistrovat v aplikaci IO. Všechny podrobnosti najdete v tomto článku Vánoční cashback.