Amazon Prime Day 2020 zaznamenal rekord: tady je, co se prodávalo


Podle očekávání byl letošní Amazon Prime Day opět úspěšný: tady je, jaké produkty se kupovaly v Itálii a po celém světě

Po Amazon Prime Day 2020 už lidé myslí na Black Friday a Cyber Monday na konci listopadu. Co však Italové během dvou dnů slev na Amazonu nakoupili? Která technická zařízení byla během dvou dnů slev na Amazonu nejoblíbenější a nejčastěji kupovaná?

V letošním roce se některá zařízení, například elektrické koloběžky, prodávají jako teplé housky. Částečně kvůli módě, částečně kvůli potřebě pohybovat se bez společenského kontaktu a částečně díky státní prémii na koloběžky zaznamenala tato malá zařízení prudký nárůst prodeje. Velmi dobře si vedla také nová zařízení Amazon Echo a malé domácí úklidové spotřebiče. Dařilo se také příslušenství a spotřebnímu materiálu (např. tonerům do tiskáren) souvisejícímu s domácí výpočetní technikou (opět v tom má prsty pandemie).

Amazon Prime Day 2020: nejprodávanější produkty Amazonu

Celosvětově se mezi produkty Amazonu s digitální asistentkou Alexa velmi dobře prodával Echo Dot (nejprodávanější produkt z řady Alexa). Za malým chytrým reproduktorem Amazonu následovala bezdrátová sluchátka Bose QuietComfort 35 Series II a chytré hodinky Fitbit Versa 2.


Amazon Prime Day 2020: nejprodávanější produkty v Itálii

V rámci Prime Day 2020 Italové houfně kupovali elektrickou koloběžku Ninebot By Segway Kickscooter. Je to výrobek, který se stal tak populární, že se ho po celém světě prodalo tolik, že by na jedno nabití urazil vzdálenost mezi Římem a Dubají.

Mezi spotřebním materiálem vynikal toner do tiskárny Alphaink a mezi nejprodávanějším (nyní nezbytným) příslušenstvím je digitální teploměr Farmamed. Mezi hrami pro konzole se masivně prodávala FIFA 21 pro PlayStation 4 (která zahrnuje upgrade na PS5).


Prime Day 2020

Všeobecně i celosvětově se Amazon Prime Day vydařil velmi dobře, lépe než loni: nákupy za 3,5 miliardy dolarů, což je o 60 % více než loni (+110 % v Itálii).

Zákazníci díky bleskovým nabídkám a slevám ušetřili přibližně 1,4 miliardy dolarů. Rádi bychom vám připomněli, že letošní Amazon Prime Day je vyhrazen pro členy Amazon Prime a že ti, kteří ještě členy nejsou, si mohou zdarma aktivovat 30denní zkušební předplatné kliknutím sem.