Alternativa k Androidu, nový operační systém Googlu


Google Fuchsia je operační systém, na kterém Big G pracuje a který nahradí Android: tady jsou novinky

Již několik let Google oznamuje, že pracuje na Fuchsii, což je kódové označení nového operačního systému pro více platforem (smartphone, tablet, počítač), který by měl v budoucnu debutovat. Jedná se o velmi zajímavý projekt, na který společnost Mountain View hodně sází, ale o kterém toho víme velmi málo. Google jej nikdy nechtěl prezentovat veřejně a jen sporadicky jej ukazoval na každoroční konferenci Google I/O, určené vývojářům.

Nyní však do skládačky Google Fuchsia přibyl nový dílek: operační systém získal certifikaci Bluetooth od Special Interest Group (SIG), což je zásadní krok pro každý operační systém a každé zařízení před jeho vydáním. Tento nový krok společnosti Fuchsia svědčí o tom, že se Google projektu stále věnuje a brzy by mohl představit beta verzi. Díky certifikaci nový operační systém zajišťuje podporu Bluetooth 5.0, nejpokročilejšího standardu, který je dosud k dispozici.

K čemu bude Google Fuchsia sloužit

Na rozdíl od Androidu, jehož místo má zaujmout, není Google Fuchsia založen na Linuxu, ale je od základu vyvinut společností Google. Společnost Mountain View proto na tento projekt hodně sází a je přesvědčena, že by se mohl stát operačním systémem, na němž budou založena všechna zařízení budoucnosti. Systém Android by mohl být i přes svůj obrovský úspěch postupně odsunut stranou, aby uvolnil místo systému Google Fuchsia.

Nejenže je cílem vytvořit ekosystém podobný systému Apple, kde každé zařízení může díky použití stejného operačního systému snadno komunikovat s jiným zařízením v domácnosti.


Google Fuchsia, co nám říká certifikace Bluetooth

Google získal novou certifikaci od SIG týkající se "Google Sapphire 1.0 Bluetooth Core Host Solution". Z předchozích dokumentů víme, že společnost Google používá pro Bluetooth Fuchsia název Sapphire. Zatím nejde o nic výjimečného, ale fakt, že byl certifikován oficiálním orgánem, znamená, že by se vydání mohlo blížit.