Domů : Přípony souborů : Format .tga

.tga soubor

Typ souboru :Targa Graphic

Vývojář Avid Technology
Kategorie Rastrové obrazové soubory
Formát Binary

Co je to soubor TGA?

Soubor TGA je soubor uložený v rastrovém grafickém formátu navrženém společností Truevision. Podporuje 8, 16, 24 nebo 32 bitů na pixel při maximálním počtu 24 bitů pro barvy RGB a 8bitový alfa kanál. Soubory TGA se často používají k ukládání textových souborů odkazovaných pomocí 3D videoher.

Více informací

V roce 1989 představila společnost Truevision nová rozšíření formátu Targa, aby vyhovovala potřebám profesionálů v oblasti grafiky. Příklady dalších rozšíření zahrnují:

Programy, které otevírají TGA soubory
Windows
Adobe Photoshop
GIMP
Newera Graphics Converter Pro
Nero
Adobe Illustrator
Corel PaintShop Pro
ACD Systems Canvas
ACD Systems ACDSee
CADSoftTools ABViewer
Microsoft Visual Studio
Corel VideoStudio
Golden Software Voxler
dotPDN paint.net
Adobe Flash
Corel Painter
Linux
GIMP
Chaos Group Pdplayer
Macintosh
IMSI TurboCAD for Mac
Adobe Photoshop
GIMP
Adobe Illustrator
Apple Preview
Adobe Flash
Corel Painter
Snap Converter
Chaos Group Pdplayer
Adobe FreeHand
AutoDesSys formZ
iOS
Pixelmator for iOS

O TGA souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .tga a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Targa Graphic, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Hej! Myslím, že není nic krásnějšího než vytvořit 3D svět. Většina lidí si neuvědomuje, kolik úsilí stojí za každým modelem ve hře. Narazil jsem na tvůj článek o příponě souboru .tga. O jeho existenci jsem věděl, protože jsem ho už viděl v kanceláři, ale jeho účel? Neměl jsem tušení, dokud jsem si nepřečetl váš příspěvek. Skvělé čtení! Myslím, že pro programátory bude užitečné, že podporuje 8 až 32 bitů na pixel. Dozvědět se více o původu rozšíření a jeho tvůrcích je velké plus. Je zásadní vědět, proč soubor existuje a jak plní svůj účel oproti jiným formátům. Dozvěděl jsem se, jak je otevřít. A i když je Photoshop nejjednodušší volbou, vyzkouším i jiné programy. Děkuji!