Domů : Přípony souborů : Format .raw

.raw soubor

Typ souboru 1:Raw Image Data File

Vývojář N/A
Kategorie Soubory Camera Raw
Formát Binary

Co je to soubor RAW?

Soubor RAW je obraz generovaný digitálními fotoaparáty, jako jsou fotoaparáty Panasonic, Leica a Casio. Obsahuje nekomprimovaná, nezpracovaná obrazová data, která lze upravit pro expozici a vyvážení bílé pomocí softwaru, který tento formát podporuje. Soubory RAW se používají pro ukládání nezměněných obrazových dat pořízených CCD digitálním fotoaparátem.

Více informací

Soubor RAW otevřený v aplikaci Adobe Photoshop CC 2019

Soubory RAW se používají k vytváření snímků s vyšší kvalitou, protože formát ukládá data zachycená z čidla fotoaparátu v nekomprimovaném formátu. Soubory RAW neztrácejí data, jako jsou soubory JPEG, když jsou komprimovány. Soubory RAW však mohou být velmi velké, protože nejsou komprimovány. Toto je kompromis mezi méně kvalitními, menšími obrazy a většími a většími obrazy.

POZNÁMKA: Soubory RAW mohou být také vytvořeny softwarem pro generování obrázků, i když to není tak běžné.

Programy, které otevírají RAW soubory
Windows
Adobe Photoshop
GIMP
XnViewMP
CyberLink PowerDirector
Corel PaintShop Pro
ACD Systems Canvas
ACD Systems ACDSee
CyberLink PowerDVD
IrfanView
CorelDRAW
Corel VideoStudio
Microsoft Windows Photos
Google Picasa
CyberLink PhotoDirector
Adobe DNG Converter
Linux
GIMP
XnViewMP
UFRaw
RawTherapee
digiKam
Macintosh
Adobe Photoshop
GIMP
XnViewMP
Google Picasa
Apple Preview
CyberLink PhotoDirector
MacPhun ColorStrokes
Apple Final Cut Pro
Adobe DNG Converter
WidsMob PhotoVault

Typ souboru 2:Dolphin Wii and Gamecube Emulator Game Save File

Vývojář N/A
Kategorie Game Files
Formát N/A

.RAW druhá možnost

Hra uloží soubor pro soubory Wii a Gamecube Memory Card; obsahuje data pro uložení hry.

Více informací

Dolphin je open source emulátor používaný pro provozování her Nintendo Wii a GameCube v operačních systémech Windows, Linux a Mac OSX.

Emulátor konzol Dolphin Wii a GameCube používá typ souboru RAW jako soubor pro ukládání souborů Wii a Gamecube Memory Card. Ačkoli emulátor Dolphin nemůže sám otevřít typ souboru RAW, může jej použít jako uložení pro hry.

Programy, které otevírají RAW soubory
Windows
Dolphin
Linux
Dolphin
Macintosh
Dolphin

Typ souboru 3:Raw Audio Data

Vývojář N/A
Kategorie Zvukové soubory
Formát Binary

.RAW třetí možnost

Nekomprimovaný PCM (pulzní kódová modulace) podepsaný audio datový soubor; obsahuje surová audio data uložená v binárním formátu; neobsahuje žádné informace o záhlaví ani nepoužívat zvukový kodek.

Programy, které otevírají RAW soubory
Windows
FMJ-Software Awave Studio
OpenMPT
NCH Switch
NCH WavePad
Audacity
MAGIX Sound Forge Pro
Audio Overload
MAGIX SpectraLayers Pro
FMJ-Software Awave Audio
Linux
Audacity
Audio Overload
Macintosh
NCH Switch
Audacity
Audio Overload
MAGIX SpectraLayers Pro

„Skladové“ nástroje pro otevírání souborů RAW

Prohlížeč fotografií nejnovější verze systému Windows (Windows 8 / 8.xa Windows 10, přesněji) a verze pro Mac (tj. Náhled) vám umožní bez problémů otevírat soubory RAW, s výjimkou speciálních případů (které lze vyřešit pomocí zdrojů třetích stran).

Vyloučíme-li případné komplikace, podívejme se, jak lze tyto prostředky použít. Pokud se chcete dozvědět více, pokračujte ve čtení.

V systému Windows

Pokud používáte počítač se systémem Windows 8 / 8.x nebo Windows 10, aplikace Fotky ve vašem systému dokáže otevřít soubory RAW vytvořené většinou profesionálních fotoaparátů, které jsou na trhu dostupné.

Chcete-li jej použít, musíte dvakrát kliknout na referenční soubor RAW a počkat, až se otevře aplikace Fotky, a poté se zobrazí obrázek.

Pokud potřebujete obrázek přiblížit, klikněte na tlačítko s lupou a poté pomocí zobrazené lišty zvětšete nebo zmenšete úroveň zvětšení. Chcete-li fotografii zobrazit na celou obrazovku, stiskněte tlačítko se dvěma šipkami, které se nachází vpravo dole.

Pokud se místo aplikace Fotky otevře jiný program nebo se aplikace neotevře vůbec, je to evidentně proto, že nebyla nastavena jako výchozí. Chcete-li to změnit, klikněte pravým tlačítkem myši na soubor RAW a v zobrazené nabídce vyberte příkaz Otevřít v ..., v okně na obrazovce vyberte možnost Fotografie a stiskněte tlačítko OK.

Pokud používáte starší verzi systému Windows, například Windows 7, je třeba nainstalovat sadu Microsoft Camera Codec Pack, abyste mohli pro otevírání RAW souborů používat integrovaný prohlížeč fotografií. Toto je sbírka kodeků pro operační systémy Windows, která dává podporu pro všechny hlavní typy souborů RAW do integrovaného prohlížeče obrázků Windows.

Chcete-li si jej stáhnout do počítače, připojte se ke stránce pro stahování Microsoft Camera Codec Pack a klikněte na tlačítko Stáhnout. Následně zaškrtněte políčko vedle MicrosoftCodecPack_x64.msi, pokud používáte 64bitový systém, nebo políčko vedle MicrosoftCodecPack_x86.msi, pokud používáte 32bitový systém, a klikněte na tlačítko Další.

Po dokončení stahování otevřete soubor, který jste právě získali, a v okně, které se zobrazí na ploše, zaškrtněte políčko Souhlasím s podmínkami smlouvy o poskytování služeb a zásadami ochrany osobních údajů společnosti Microsoft, abyste přijali podmínky použití daného softwaru. Poté klikněte na tlačítko Instalovat. Následně autorizujte instalaci balíčku kodeku kliknutím na tlačítko Ano a dokončete proces kliknutím na tlačítko Dokončit.


O RAW souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .raw a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Raw Audio Data, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj! Ve vašem článku, který hovoří o příponě souboru .raw, jsem se dočetl o typu 1. V poslední době si dávám velký pozor na to, jak využívám zbývající místo na svém MacBooku. Je tam spousta souborů RAW, které byly uvnitř nějakých starých koberců, a načítání obsahu zabíralo spoustu času. Díky vám teď vím, že obsahovaly snímky pořízené mým fotoaparátem Leica. Protože se jedná o nekomprimovaná surová obrazová data, nebylo možné, abych je načetl všechny najednou. Rozhodl jsem se uvolnit místo odstraněním stažené hudby. Přesto, abych se vrátil ke svému bodu. je úžasné, že nedošlo k žádné změně snímku oproti tomu, který byl pořízen CCD. Tak se mějte!