Domů : Přípony souborů : .plist Soubor

.plist Přípona souboru

Typ souboruMac OS X Property List File

Vývojář Apple
Kategorie Nastavení Soubory
Formát N/A

.PLIST číslo volby

Soubor PLIST je soubor nastavení, známý také jako "soubor vlastností", používaný v aplikacích MacOS. Obsahuje vlastnosti a nastavení konfigurace pro různé programy.  Soubory PLIST jsou formátovány v XML a jsou založeny na Apple Core Core DTD.

Více informací

Soubor PLIST otevřený v Apple Xcode 9

Soubory PLIST mohou být uloženy v textovém nebo binárním formátu. Textové dokumenty a lze je upravovat pomocí textového editoru. Obvykle by je však uživatel neměl upravovat, protože jsou podle potřeby upraveny příslušnými programy.

Soubory vlastností obsažené v aplikacích mohou být vytvořeny a upraveny vývojářem pomocí editoru vlastností seznamu Apple. který je součástí Apple Developer Tools. Lze je také otevřít a upravovat pomocí programu pro úpravy PLIST třetích stran.

POZNÁMKA: Soubory PLIST můžete převádět mezi XML a binárními formáty pomocí nástroje příkazového řádku plutil:

Společné PLIST názvy souborů

Info.plist - Seznam primárních vlastností pro aplikace Mac OS X, umístěný v adresáři / Contents / adresář .APP . Chcete-li tento soubor zobrazit, klepněte pravým tlačítkem myši na soubor aplikace, vyberte položku Zobrazit obsah balíčku a otevřete složku Obsah.

Programy, které otevírají PLIST soubory
Macintosh
Apple Xcode
Fat Cat PlistEdit Pro
PrefEdit
Night Productions Pref Setter
Late Night Property List Tools
Apple plutil

O PLIST soubory

Naším cílem je pomoci vám pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .plist a jak ji otevřít.

Typ souboru Mac OS X Property List File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu FileExt. Usilujeme o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali a testovali.

Nedávné Komentáře