Domů : Přípony souborů : Format .mpo

.mpo soubor

Typ souboru :Multi Picture Object File

Vývojář CIPA
Kategorie Rastrové obrazové soubory
Formát Binary

Co je to soubor MPO?

Soubor MPO je stereoskopický obraz, který se skládá ze dvou obrazů 2D .JPG , které jsou kombinovány do jednoho 3D obrazu.  To může být vytvořeno digitálními fotoaparáty takový jako Fujifilm FinePix Real 3D série nebo Nintendo 3DS. Soubory MPO jsou obvykle používány 3D televizory pro prohlížení 3D obrázků.

Více informací

Soubory MPO vytvořené digitálními fotoaparáty jsou zachyceny dvěma objektivy na digitálním fotoaparátu, poté jsou kombinovány a zobrazeny vedle sebe jako jeden 3D obraz. Obraz se zobrazí jako 3D, když je zobrazen na podpůrném 3D zařízení, například 3D TV. Soubory lze také převést na anaglyfický obraz pomocí stereoskopického programu pro zpracování obrazu a poté zobrazit pomocí červených / zelených 3D brýlí. Standardní prohlížeče obrázků JPG mohou také otevírat soubory MPO, ale můžete vidět pouze jeden ze dvou obrázků, obvykle levý obrázek.

Soubory MPO mohou být také vytvořeny programem Nintendo 3DS. Soubory jsou 640x480, což je velikost obrazovky zařízení a lze je prohlížet pomocí prohlížeče NVIDIA 3D Vision Photo Viewer ve Windows.

Formát MPO byl vyvinut společností The Camera & Asociace zobrazovacích produktů (CIPA). Specifikace ve skutečnosti umožňuje uložit libovolný počet souborů JPG do souboru MPO, ale nejběžnější je použití pro stereoskopické snímky. Mezi digitální fotoaparáty, které podporují snímky Multi Picture Object, patří fotoaparáty řady Fujifilm FinePix Real 3D.

Další populární stereoskopický formát obrazu je formát Stereo JPEG Image, který používá příponu souboru .JPS . p>

Programy, které otevírají MPO soubory
Windows
Roxio Creator
CyberLink PowerDirector
Corel PaintShop Pro
CyberLink PowerDVD
Microsoft Windows Photos
NVIDIA 3D Vision Photo Viewer
StereoPhoto Maker
STOIK Imaging Imagic
S3D-Viewer
MPO Explorer
Linux
StereoPhotoView
sView
Macintosh
Stereomerger
MPO QuickLook Plugin
Stereo Master
XstereO Player
WEB
Snapily 3D Camera Prints

O MPO souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .mpo a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Multi Picture Object File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Zdravím vás! Zkoušel jsem si stáhnout obrázek od klienta, který se mi zobrazil jako soubor .mpo. Protože to pro mě byla novinka, rozhodl jsem se o tom více zapátrat a našel jsem váš článek! Oceňuji vaše vysvětlení nejen toho, co to jsou soubory, ale i toho, jak je otevřít a zobrazit. Jen si kladu otázku, proč to Nintendo dělá? Také je úžasné, že je využívají 3D televizory pro zobrazení 3D obrazu. Přesto by mě zajímalo, jestli se něco podobného používá i pro videa. Udělal jsem to, co jste mi poradili, a otevřel jsem soubor .mpo ve Photoshopu. I když to vypadalo trochu divně, dokázal jsem si to správně představit. Děkuji za tip a za vyřešení mých pochybností!