Domů : Přípony souborů : Format .m4a

.m4a soubor

Typ souboru :MPEG-4 Audio File

Vývojář Apple
Kategorie Zvukové soubory
Formát Binary

Co je to soubor M4A?

Soubor M4A je zvukový soubor vytvořený ve formátu MPEG-4, formát multimediálního kontejneru, který se používá pro ukládání komprimovaných audio a video dat. Obsahuje audio kódované buď kodekem Advanced Audio Coding (AAC) nebo Apple Lossless Audio Codec (ALAC).

Více informací

Soubory M4A jsou podobné souborům .MP4 , protože oba typy souborů používají formát kontejneru MPEG-4. Soubory M4A však obsahují pouze zvuková data. Použití rozšíření „.m4a“ vzniklo v důsledku nejasností mezi soubory videa MPEG-4 a zvukovými soubory MPEG-4.

Obchod iTunes Store poskytuje skladby ve formátu M4A. Tyto písně jsou kódovány pomocí komprese AAC, což významně snižuje velikost každého souboru. Skladby, které obsahují ochranu autorských práv, mají příponu .M4P .

POZNÁMKA: Program Windows Media Player 11 vyžaduje pro přehrávání souborů M4A sadu kódů K-Lite Codec. Windows Media Player 12 (dodaný se systémem Windows 7) poskytuje nativní podporu pro formát M4A.

Programy, které otevírají M4A soubory
Windows
Microsoft Windows Media Player
Adobe Acrobat
Roxio Creator
CyberLink PowerDirector
Nero
VideoLAN VLC media player
Apple QuickTime Player
ACD Systems ACDSee
CyberLink PowerDVD
FMJ-Software Awave Studio
Nullsoft Winamp
JRiver Media Center
NCH Switch
Apple iTunes
Media Player Classic
Linux
Adobe Acrobat
VideoLAN VLC media player
Audacity
Android
RealNetworks RealPlayer Cloud
Macintosh
Adobe Acrobat
VideoLAN VLC media player
Eltima Elmedia Player
Apple QuickTime Player
Nullsoft Winamp
JRiver Media Center
NCH Switch
Roxio Popcorn
Roxio Toast
Apple iTunes
Xilisoft Video Converter Ultimate
RealNetworks RealPlayer Cloud
Audacity
Apple iMovie
Cog
iOS
VideoLAN VLC for iOS
RealNetworks RealPlayer Cloud
Apple iMovie

O M4A souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .m4a a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru MPEG-4 Audio File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobrý den. Doufám, že máte dobrý den. Jsem čtenářem vašeho výkladu o souborech .m4a. Abych byl upřímný, většinu zvukových souborů nepoznávám. Vždy jsem byl zvyklý na mp3 nebo možná WAV, protože tak se některé exportují do Macu. Poté, co jsem si nechal přenést kopii z iPhonu, jsem si všiml, že stažené skladby mají tento formát. Bylo zajímavé si přečíst, že jsou kódovány pomocí kódu AAC a kodeku Apple Lossless Audio Codec. Viděl jsem nějaké informace o těchto věcech a je neuvěřitelné číst, jak celé to zabezpečení funguje. Zajímavé je i to, že jsem se dočetl, že mohou ukládat podcasty a audioknihy. Když vidím, jak Apple pracuje, myslel bych si, že používá jiný. Přesto skvělé čtení!