Domů : Přípony souborů : Format .hgl

.hgl soubor

Typ souboru :HP Graphics Language File

Vývojář Hewlett-Packard
Kategorie Vector Image Files
Formát N/A

Co je to soubor HGL?

Jazyk ovládání tiskárny vyvinutý společností Hewlett-Packard (často označovaný jako HPGL); používají se plotry od společnosti HP a dalších výrobců, kteří tisknou obrázky pomocí čar místo teček.

Více informací

Většina souborů HGL obsahuje několik řádků příkazů pro nastavení, následovaných seznamem příkazů pro tisk. Příkazy pro tisk dávají ploteru pokyn k tomu, aby kreslil na stránce.

Soubory HPGL mají často příponu .HPGL .

Programy, které otevírají HGL soubory
Windows
Adobe Acrobat
ACD Systems Canvas
CADSoftTools ABViewer
CorelDRAW
Software Companions ViewCompanion Pro
Linux
Adobe Acrobat
vhf interservice Cenon
Macintosh
Adobe Acrobat
vhf interservice Cenon

O HGL souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .hgl a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru HP Graphics Language File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Zdravím vás! V poslední době jsem pátral po jazycích tiskáren a byl jsem rád, že jsem našel váš článek o příponě .hgl. Tedy podle toho, co jsem pochopil, tiskárny používají tento jazyk, aby tiskly jako řádky? Zajímalo by mě, jak tento jazyk vznikl a jaké jsou jeho alternativy proti bodovým tiskárnám. Je hezké pochopit, jak se grafika posílá do plotru, aby se vytiskla! Jsou soubory tohoto typu generovány při každém odeslání dokumentu k tisku? Zajímala by mě také tloušťka odesílaných čar. Jak se kvůli tomu obrázek rozdělí na více částí? Velmi oceňuji tento příspěvek, protože je to něco, co jsem se snažil najít. Pokusím se pomocí softwaru Canvas X zjistit o tomto rozšíření více. S pozdravem