Domů : Přípony souborů : Format .heif

.heif soubor

Typ souboru :High Efficiency Image Format

Vývojář Moving Picture Experts Group
Kategorie Rastrové obrazové soubory
Formát Binary

Co je to soubor HEIF?

Soubor HEIF je obrázek uložený ve formátu High Efficiency Image Format (HEIF), který je ve formátu ztrátového komprese. Může obsahovat statické obrázky, obrazové sbírky, shluky obrázků a obrazové sekvence. Soubory HEIF také ukládají metadata, která popisují každý obrázek.

Více informací

HEIF znamená High Efficiency Image Format. Je založen na High Efficiency Video Compression (HEVC), který je také známý jako H.265. Formát byl vyvinut skupinou MPEG (Moving Picture Experts Group) a stal se populárním v roce 2017, kdy Apple oznámil, že nahrazují soubory JPEG soubory HEIF v systému iOS 11. Ve srovnání s obrázky ve formátu JPEG vyžadují obrázky HEIF podstatně méně úložného prostoru bez ztráty kvality obrazu. . Pokud uživatel iPhone sdílí obrázek s uživatelem, který není iPhone, nebo se sociálním místem, obrázek HEIF se převede na obrázek JPEG.

Pokud nechcete, aby systém iOS ukládal obrázky ve formátu HEIF, otevřete aplikaci Nastavení a vyberte možnost Fotoaparát → Formáty → Kompatibilní. Výběr nejkompatibilnější znamená, že systém iOS nyní uloží snímky ve formátu JPEG.

Soubory HEIF jsou podporovány produkty Apple Preview a Apple Photos (MacOS High Sierra a novější) a iOS Photos (iOS 11 a novější). Soubory HEIF mohou být otevřeny zařízeními Windows 10 s HEIF Image a HEVC Video Extensions nainstalovanými z Microsoft Store. Můžete také nainstalovat CopyTrans HEIC pro Windows, který umožňuje programy systému Windows, například Průzkumník Windows a Prohlížeč fotografií Windows, k otevření souborů HEIF. Soubory HEIF lze otevřít také ve Windows pomocí Adobe Photoshop a Zoner Photo Studio X.

POZNÁMKA: Soubory HEIF jsou běžně zobrazovány jako soubory .HEIC .

Programy, které otevírají HEIF soubory
Windows
Adobe Photoshop
Zoner Photo Studio X
CopyTrans HEIC for Windows
Android
Simple Soft Alliance Luma: HEIF Viewer and Converter
Macintosh
Adobe Photoshop
Apple Preview
iOS
Apple iOS

O HEIF souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .heif a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru High Efficiency Image Format, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.