Domů : Přípony souborů : Format .gdoc

.gdoc soubor

Typ souboru :Google Drive Document

Vývojář Google
Kategorie Soubory rozvržení stránky
Formát Text

Co je to soubor GDOC?

Soubor GDOC je dokument vytvořený službou Dokumenty Google, online editorem dokumentů, který je součástí služby Disk Google. Obsahuje adresu URL, která odkazuje na dokument služby Dokumenty Google uložený na Disku Google, spolu s informacemi o autorovi dokumentu. Soubory GDOC mají být poklepány, což otevře dokument v Dokumentech Google, který může obsahovat text, obrázky, rovnice, výkresy, grafy nebo tabulky.

Více informací

Soubor GDOC otevřený v Dokumentech Google (Disk Google)

Disk Google je služba pro ukládání souborů, která obsahuje také Dokumenty, Listy, a programy Slides. Disk lze stáhnout a nainstalovat ve Windows nebo MacOS jako desktopový klient pro synchronizaci vzdálených souborů Disk Google s počítačem. Pokud instalujete klienta služby Disk Google, budou dokumenty služby Dokumenty Google přístupné ve zvláštní složce s názvem Disk Google, která je na místním pevném disku. Tato složka slouží k synchronizaci souborů se vzdáleným Diskem Google. Když poklepete na soubor GDOC, dokument se otevře ve službě Disk Google ve výchozím webovém prohlížeči.

Soubory GDOC jsou přidruženy k Dokumentům Google, podobně jako soubory .DOCX jsou přidruženy k aplikaci Microsoft Word. Rozhraní služby Dokumenty Google se podobá rozhraní aplikace Microsoft Word s panelem nástrojů, který umožňuje změnit písmo textu, velikost, mezery a zarovnání. Program také přichází s počítáním slov, překladem, typem hlasu a schopnostmi slovníků.

POZNÁMKA: V roce 2018 byly aplikace na ploše aplikace Disk Google přerušeny, ale stále můžete přistupovat ke službě Disk Google online.

Programy, které otevírají GDOC soubory
Windows
Google Drive
Linux
Google Drive
Macintosh
Google Drive
Google Drive File Stream

O GDOC souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .gdoc a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Google Drive Document, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Co se děje? Na jednom z počítačů ve školní laboratoři byly nějaké divné soubory. Všechny měly příponu .gdoc a ve vašem článku jsem se o tom dočetl více. Je zajímavé, že se jedná o zkratky, které pomáhají otevřít dokument Google Docs. Mít je je odvážný krok, protože šetří čas, který je třeba věnovat přístupu na Disk a vyhledávání souboru. Moje domněnka o nutnosti přihlásit se k jejich skutečnému otevření je pravdivá. Zkusím si nějaké vytvořit sám a mít je na svém osobním notebooku. Nemá smysl je mít na veřejném počítači lol. Děkuji za informace a seznam programů. Je super vidět, jak vypadají na GitHubu Atom. Zatím se mějte!