Domů : Přípony souborů : Format .fb2

.fb2 soubor

Typ souboru :FictionBook 2.0 File

Vývojář FictionBook
Kategorie eBook soubory
Formát Text

Co je to soubor FB2?

Soubor FB2 je soubor FictionBook 2.0 uložený ve formátu eBook vyvinutém v Rusku. Obsahuje XML, který popisuje každý prvek knihy a je určen především pro fiktivní literaturu. FB2 soubory mohou být prohlíženy různými eBook čtenáři pro Windows, macOS a Linux.

Více informací

Formát souboru FB2 určuje strukturu eBook namísto vzhledu. To je užitečné pro převod do jiných formátů. Formát obsahuje jednoduché sémantické značení, vkládání metadat, unicode a formátování inline.

Vzhledem k tomu, že soubory FB2 se mohou zvětšovat v důsledku vložených obrázků, jsou často komprimovány v souborech .ZIP za účelem přenosu snadněji přes internet. V těchto případech může být přípona „.fb2“ nahrazena příponou „.zip“ nebo „.fb2.zip“.

Programy, které otevírají FB2 soubory
Windows
KDE Okular
Calibre
Geometer Plus FBReader
Icecream Ebook Reader
Cool Reader
fb2utils
Haali FictionBook Tools
Haali Reader
Athenaeum
Linux
KDE Okular
Calibre
Geometer Plus FBReader
Cool Reader
PyBookReader
OrnamentBook
Android
Cool Reader
Macintosh
KDE Okular
Calibre
Geometer Plus FBReader
Cool Reader
iOS
KyBook
LTD DevelSoftware FB2 Reader

O FB2 souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .fb2 a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru FictionBook 2.0 File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobrý den. Po sdílení dokumentu prostřednictvím Disku Google jsem netušil, co s ním mám dělat. Poslal mi ho můj ruský přítel a přísahám, že jsem si myslel, že je to virus. Řekl mi, abych ho otevřela, ale nevěděla jsem, jaký program mám nainstalovat. Oba máme rádi knihy, takže mi váš článek o příponě .fb2 opravdu pomohl. Nevěděla jsem, že Rusko vyvinulo vlastní formát elektronických knih. Jsem ráda, že teď vím, že obsahují hlavně beletrii. Skvělá byla poznámka objasňující, že vlastně neurčují vzhled, ale spíše strukturu eKnihy. Jednou z výhod, kterou jsem našel, je, že vám to hodně pomůže, pokud ji chcete převést do jiného formátu. Děkuji za seznam. Jste hrdina!