Domů : Přípony souborů : Format .docm

.docm soubor

Typ souboru :Word Open XML Macro-Enabled Document

Vývojář Microsoft
Kategorie Textové soubory
Formát Zip

Co je to soubor DOCM?

Soubor DOCM je dokument vytvořený aplikací Microsoft Word, populární textový procesor, který je součástí sady Microsoft Office. Obsahuje vložená makra, která lze provést v dokumentu. Soubory DOCM se používají k automatizaci úloh aplikace Word Open XML ( .DOCX ) přidáním pokročilých funkcí makra.

Více informací

Soubor DOCM otevřený v aplikaci Microsoft Word 2016

Makra jsou řadou příkazů seskupených jako jeden příkaz a provedených tak, aby automaticky dokončily úkol. Pomáhají šetřit čas při provádění opakovaných funkcí, jako je například zadávání dat nebo výpočet. Můžete také přiřadit makro určitému tlačítku v aplikaci Word nebo stisknutí klávesy pro uložení času. Chcete-li zaznamenat makro, vyberte Zobrazení → Makra → Zaznamenat makro.

Soubory DOCM se ukládají pomocí otevřeného formátu dokumentu ve formátu XML, který byl zaveden v sadě Office 2007. Lze je otevřít v aplikaci Microsoft Word 2007 nebo předchozí verze aplikace Word s podporou komponenty Open XML.

Programy, které otevírají DOCM soubory
Windows
AbiSource AbiWord
Microsoft Works
Ability Office
Microsoft Word
Corel WordPerfect
Adobe RoboHelp
IMSI TurboPDF
Pack
Linux
AbiSource AbiWord
Android
MobiSystems OfficeSuite Pro
Macintosh
Planamesa NeoOffice
Microsoft Word for Mac
iOS
MobiSystems OfficeSuite Pro

O DOCM souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .docm a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Word Open XML Macro-Enabled Document, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj! Nevěděl jsem, že Word má také makra. To je opravdu úžasné, protože jsem si jistý, že lidé v kancelářích po celém světě je musí používat k automatizaci některých úkolů. Děkuji za vysvětlení přípony souboru .docm. Otevřel jsem Word a vyzkoušel vámi zmíněný návod. Podařilo se mi nahrát makro a uložit ho do tohoto souboru. Jsem rád, že je lze otevřít různými verzemi Wordu! Předpokládám, že před nimi museli lidé zdlouhavé úkony opakovat vícekrát. Když čtu váš článek, vidím, že mohou sloužit i k šíření škodlivého softwaru. Existuje nějaký způsob, jak dokumenty od sebe odlišit? Nechci riskovat svůj počítač, ale je skvělé, že se Word ptá, zda chcete povolit makra, aby se tomu zabránilo. Děkuji za všechny informace.