Domů : Přípony souborů : Format .avchd

.avchd soubor

Typ souboru :High Definition Video File

Vývojář Sony, Panasonic
Kategorie Video soubory
Formát N/A

Co je to soubor AVCHD?

Formát založený na souborech pro digitální záznam a přehrávání videa s vysokým rozlišením; jeho jméno je zkratka, která znamená Advanced Video Coding High Definition.

Více informací

Formát AVCHD byl zaveden v roce 2006 poté, co byl společně vyvinut společností Sony a Panasonic, primárně pro použití ve spotřebitelských videokamerách s vysokým rozlišením. Jako formát AVCHD upřednostňuje srovnatelně s .HDV a je to formát, který je přijatelný pro profesionální použití.

Přehrávání formátu AVCHD není podporováno ve všech přehrávačích disků Blu-ray, přestože AVCHD sdílí Mnoho formátových podobností s Blu-ray diskem není součástí specifikace Blu-ray Disc.

POZNÁMKA: Je známa nekompatibilita formátu AVCHD v rámci originálního softwaru pro import a editaci značky Panasonic, který byl dodán od roku 2006 do roku 2008. Tato verze programu HD Writer nemůže rozpoznat aktuální formát 1080i nebo novější formáty 1080p50 nebo 1080p60. Novější HD Writer AE může ve skutečnosti číst novější formát 1080i, zatímco verze 2 a vyšší mohou číst 1080p (v obou rychlostech snímků).

Programy, které otevírají AVCHD soubory
Windows
VideoLAN VLC media player
Corel VideoStudio
Xilisoft Video Converter Ultimate
Pinnacle Studio
Linux
VideoLAN VLC media player
Macintosh
VideoLAN VLC media player
Xilisoft Video Converter Ultimate
iOS
VideoLAN VLC for iOS

O AVCHD souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .avchd a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru High Definition Video File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.