Domů : Přípony souborů : Format .aspx

.aspx soubor

Typ souboru :Active Server Page Extended File

Vývojář Microsoft
Kategorie Webové soubory
Formát Text

Co je to soubor ASPX?

Soubor ASPX je soubor ASPX (Active Server Page Extended), který obsahuje kód VBScript nebo C #. Jedná se o webovou stránku generovanou serverem, která obsahuje skripty, které jsou zpracovávány na webovém serveru a výsledný HTML soubor je odeslán do webového prohlížeče uživatele. Soubory ASPX jsou často napsány s aplikací Microsoft Visual Web Developer a jsou navrženy pro prostředí Microsoft ASP.NET.

Více informací

Stránky ASPX se také nazývají "Webové formuláře .NET". Tyto adresy lze identifikovat ve webovém prohlížeči, když adresa URL v poli adresy končí znakem „.aspx“.

Společné ASPX názvy souborů

Default.aspx - Výchozí webová stránka načtená, když prohlížeč klienta požaduje adresář webového serveru na serveru se systémem Microsoft IIS, který používá technologii ASP.NET. Když například klient požaduje http://www.sampledomain.com/, server načte stránku http://www.sampledomain.com/Default.aspx, pokud není nakonfigurován pro načtení jiného souboru.

Programy, které otevírají ASPX soubory
Windows
Adobe Dreamweaver
ES-Computing EditPlus
Microsoft Visual Studio
Microsoft Visual Web Developer
Macintosh
MacVim
Adobe Dreamweaver

O ASPX souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .aspx a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Active Server Page Extended File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj! Od jednoho ze svých kolegů jsem dostal soubor .aspx, abych zjistil, v čem je problém s webovou stránkou. Nikdy předtím jsem o této příponě neslyšel, a tak jsem jen trochu pátral. Oceňuji tvůj článek o tomto rozšíření! Je opravdu úplný a snadno čitelný. Tedy podle toho, co jsem pochopil, se tyto soubory posílají do prohlížeče uživatelů, že? Nikdy mě nenapadlo, že toto rozšíření ovlivňuje také navigaci uživatelů na webu. Zkusil jsem soubor otevřít pomocí webového prohlížeče a šlo to perfektně! Na druhou stranu pomocí Adobe Dreamweaveru se mi podařilo zobrazit obsah profesionálnějším způsobem. Když čtu váš článek, vidím, že jste tyto soubory mohli otevřít také pomocí systému Android. Zajímalo by mě, jak to funguje ... Každopádně vám za vše děkuji.