Domovská stránka > C > Co Napsat Na Pf?

Co napsat na PF?

Univerzální texty na PFka:

Vážení obchodní přátelé, dovolte, abychom Vám poděkovali za spolupráci v uplynulém roce a do roku nového Vám popřáli hodně spokojenosti a úspěchů a zároveň také prožití klidných a šťastných vánočních svátků. Ať spokojenost a štěstí jsou po celý rok 2022 nablízku Vám všem.

Přečtěte si více

Pokud jde o toto, jak správně napsat vánoční svátky?

Slovní spojení vánoční svátky, např. ve větě: „přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků" se píše s písmenem malým. Přejeme-li „krásný Štědrý večer", píšeme toto slovní spojení s velkým „š", protože tím odlišujeme název svátečního dne od názvů jiných dní.
Někdo se také může ptát, jak se píší velká písmena?
Základní pravidla pro psaní velkých písmen
 1. Přehled pravidel – Úplná pravidla – Časté chyby – Procvičování
 2. Jednoslovná vlastní jména píšeme s velkým počátečním písmenem.
 3. Víceslovná vlastní jména píšeme zpravidla s velkým počátečním písmenem.
 4. Pokud je součástí víceslovného názvu vlastní jméno, píšeme ho s velkým písmenem.

Někdo se také může ptát, jak správně napsat vánoční přání?

7 tipů, jak napsat originální vánoční přání
 1. Neházejte všechny do jednoho pytle.
 2. Zamyslete se nad tím, komu přejete.
 3. Co je pro vás důležité?
 4. Suma sumárum.
 5. Vyprávějte.
 6. Originální forma.
 7. Hlavně se z toho nezbláznit.
Pokud jde o toto, jak se píše velký pátek?
Velké písmeno píšeme v označení jednotlivých významných dnů: Popeleční středa, Květná neděle, Škaredá středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílá sobota, Boží hod velikonoční, Velikonoční pondělí (popř. Pondělí velikonoční).

Kdy se chodí s pomlázkou?

Koleda a pomlázka

Chlapci chodí na Velikonoční pondělí s pomlázkami koledovat po vsi a šlehají s nimi děvčata, aby si za zvuku velikonočních koled vysloužili vajíčko. Šlehání se dělá proto, aby děvčata zůstala krásná, zdravá, pilná a veselá po celý další rok. Tento zvyk se udržuje už zhruba od konce 14. století.
A další otázka, jaké písmeno se píše velikonoce?
K samotnému slovu Velikonoce patří velké písmeno stejně jako k dalším svátkům a významným dnům jako Velký pátek, Štědrý den, Vánoce, Mezinárodní den žen, Květná neděle i Den české státnosti. Při obrácení slovosledu se velké písmeno napíše u prvního slova. Velikonoční pondělí tak lze vyjádřit i jako Pondělí velikonoční.

A další otázka, co znamená pf na nový rok?

Novoročenka (PF, slangově péefko – zkratka francouzského Pour féliciter – „pro poblahopřání") je obvykle papírová kartička nebo e-mailová zpráva s přáním do nového roku. Novoročenka je nenáboženskou alternativou vánočního papírového přání „Šťastné a veselé Vánoce".
Kdy se dává PF?
Nezapomeňte také novoročenku odeslat s dostatečným předstihem. Mnoho lidí si před Vánocemi bere volno, pokud chcete tedy PF posílat e-mailem nebo poštou, odešlete je nejlépe čtrnáct dní před Vánocemi.

Jak se píše Štědrý večer?

Pravidla českého pravopisu říkají, že v naší mateřštině se píší pojmenování významných dnů a svátků s velkým počátečním písmenem. I Štědrý večer tak píšeme výhradně s velkým Š – vlastně tak vyjadřujeme významnost tohoto večera (odlišujeme jej od večerů všedních).

By Kenlay

Jak dobít kredit přes SMS Vodafone? :: Jak se píše v novém roce 2022?
Užitečné odkazy