Domovská stránka > K > Který Cloud Je Nejlepší?

Který cloud je nejlepší?

Dominantním hráčem je v tomto případě úložiště Mega, které nabídne 50 GB volného místa v cloudu. Druhý je Google Disk s 15GB prostorem, následuje OneDrive, iCloud a Dropbox. Žádné bezplatné místo nenabídne Amazon Cloud Drive, i přesto jsme ho do našeho srovnání zařadili.

Přečtěte si více

Jak používat cloudové úložiště?

Stačí se přihlásit do cloudové schránky podobně jako do té mailové nebo si můžete nainstalovat program, který data na cloudu zpřístupní jako běžnou složku v počítači. Z těchto důvodů používají cloud i firmy jako prostor pro sdílení dat se svými partnery nebo klienty.
Kolik stojí úložiště na Googlu?
Google pro vás má v rámci služby Google One připraveny tři tarify: 100 GB pro Google Drive, Google Fotky a Gmail - cena je 59,99 korun za měsíc. Pokud si předplatné pořídíte na celý rok, zaplatíte celkem 599,99 korun. 200 GB pro Google Drive, Google Fotky a Gmail - cena je 79,99 korun za měsíc.

Můžete se také zeptat, jak funguje cloud?

Jistě! Cloud označuje praxi ukládání a přístupu k datům a programům přes internet namísto na místním počítači nebo serveru. Funguje tak, že k ukládání a zpracování dat využívá síť vzdálených serverů umístěných na internetu, které jsou přístupné odkudkoli s připojením k internetu.

Při používání služeb cloud computingu jsou vaše data obvykle uložena na více místech, což zajišťuje redundanci a spolehlivost. Tyto servery udržují a spravují poskytovatelé cloudových služeb, kteří se starají o hardwarové, softwarové a bezpečnostní aspekty.

Řekněme, že používáte například službu cloudového úložiště, jako je Disk Google. Když na Disk Google nahrajete soubor, je bezpečně uložen na serverech společnosti Google. Kdykoli budete chtít k tomuto souboru přistoupit, můžete tak učinit z jakéhokoli zařízení s připojením k internetu přihlášením k účtu Google a načtením souboru z cloudu.

Cloud také umožňuje škálovatelnost a flexibilitu. Podnikům umožňuje snadno rozšiřovat nebo zmenšovat úložiště a výpočetní zdroje podle jejich potřeb, aniž by musely předem výrazně investovat do hardwaru nebo infrastruktury.

Celkově cloud nabízí pohodlí, dostupnost a nákladovou efektivitu tím, že poskytuje centralizovanou a škálovatelnou platformu pro ukládání a přístup k datům a aplikacím. Můžete se také zeptat, jak si zalozit cloud?

My Cloud Home připojíte pomocí síťového kabelu k vašemu routeru a následně otevřete odkaz MyCloud.com/hello, na němž se zaregistrujete. Poté bude zařízení fungovat jako klasické cloudové úložiště. Na WD My Cloud Home lze snadno synchronizovat všechna vaše data.

Jak vyčistit cloudové uložiště?

Pro tuto možnost stačí otevřít Nastavení -> položka Úložiště -> tlačítko Uvolnit místo. Následně Android nabídne pohled na soubory, které se chystá smazat, a také kolik prostoru se tím uvolní.
Co je Cloudova záloha?
Google Disk (v anglickém jazyce Google Drive) je bezpečné internetové úložiště, které provozuje americká společnost Google. Umožňuje jak soubory nahrávat do cloudu, tak je synchronizovat napříč různými zařízeními.

Kde sdílet soubory?

Nejlepší česká i zahraniční úložiště pro jednoduché sdílení...
  • Letecká pošta. Fotogalerie. Letecka posta screenshot 1.
  • Ulož.to. Fotogalerie #2. Uloz.to screenshot 1.
  • Webshare. Fotogalerie #3. Webshare screenshot 1.
  • Hellspy. Fotogalerie #4. Hellyspy screenshot 1.
  • Google Drive. Fotogalerie #5.
  • DropBox. Fotogalerie #7.
Navíc, kam si zálohovat fotky? Když se na to tak podívám, je nejlepší je zálohovat na dva místa. První je od klasických “přístrojových” záloh (flashky, externí disky, čtečky karet) na počítač a pak na nějaký cloud.
Pokud fotíte na Micro SD kartu, tak si prostě jenom připojíte čtečku do PC a všechny fotky tam pošlete na počítač. Pak si je tam uložíte na disk nebo na NAS.
Je to dáno tím, že micro SD karty jsou dosti levné a značky jsou tam dost podobné. Když vám hodně fotek ukradnou čtečku, tak vám to může spadnout na zem a ublížit. Takže ať je to na počítači, tak na NAS a vždy tam budete mít kopii fotek. Pak si tam můžete fotky uložit třeba i na dalších pět čteček a mít zálohováno všechno na mnoha místech.
Pokud fotíte na klasických fotoaparátech s pam

Jak založit OneDrive?

Otevřete aplikaci OneDrive a vyberte Vytvořit účet. Pokud již máte účet Microsoft, můžete se jednoduše přihlásit.

By Bram Rendle

Jak založit OneDrive? :: Jak uložit data na cloud?
Užitečné odkazy