Sony připravuje 25 her pro PS5


Sony se chystá rozšířit nabídku her pro next-gen konzoli PS5: chystá se nejméně 25 titulů

Nabídka her pro next-gen konzoli Sony PlayStation 5 by se v blízké budoucnosti mohla rozšířit o dalších 25 titulů. Vyplývá to z rozhovoru Hermena Hulsta, šéfa studia PlayStation, pro časopis Wired.

Podle Hulsta, který je bývalým generálním ředitelem společnosti Guerrilla Games, má japonská společnost v přípravě několik titulů, a to nejen pokračování nebo spin-offy populárních her. Téměř polovina nových titulů jsou originální hry, které představí nové postavy a příběhy. Cílem společnosti Sony je rozšířit nabídku originálních her, která v současné době zahrnuje Horizon Forbidden West, Ratchet and Clank: Rift Apart, God of War: Ragnarok a nové Gran Turismo 7, které by mělo dorazit v roce 2022.

PS5: 25 nových titulů od Sony

Fanoušci PS5 se možná již brzy dočkají nových titulů a budou si moci vychutnat všechny funkce a výkon konzole nové generace od Sony. Hry budou vydávány společností PlayStation Studios, která sama neprovádí veškerý vývoj, ale často spolupracuje s vývojáři poté, co poskytne původní nápad na vytvoření hry.

Samotný fakt, že tituly nejsou vyvíjeny společností Sony, ale Sony hraje hlavní roli při jejich tvorbě, zajišťuje, že společnost v příštím roce vydá tolik nových her.

Některé z připravovaných titulů již společnost Sony oznámila. Patří mezi ně Horizon Forbidden West, Ratchet and Clank: Rift Apart a God of War: Ragnarok, jehož vydání se očekává koncem roku 2021. Na hru Gran Turismo 7 si fanoušci PS5 budou muset počkat až do roku 2022.


Mnoho nových her, ale málo PS5

Ačkoli se zdá, že se nabídka PS5 bude rychle rozšiřovat, společnost Sony se stále potýká s neschopností zvýšit výrobu svých konzolí nové generace. Hlavním problémem je celosvětový nedostatek čipů, který ohrozil schopnost japonské společnosti vyrábět dostatek konzolí, aby uspokojila poptávku.

Jen v minulých dnech oznámila společnost Sony fanouškům nepříliš dobrou zprávu: problémy s dodávkami PS5 způsobené pandemií Covid-19 letos nezmizí. Přestože společnost prodala přibližně 7,8 milionu konzolí, nebude schopna udržet produkci dostatečných zásob pro všechny zájemce, kteří by si ji chtěli koupit, a je velmi pravděpodobné, že nedostatek PS5 se vyčerpá až v roce 2022.