Sky je připravena spustit předplatné optických vláken


Sky dokončuje byrokratický proces pro spuštění předplatného optických vláken integrovaného do televizního předplatného. Tady je návod, jak to bude fungovat

Mluvili jsme o tom několik posledních měsíců a nyní se zdá, že konečně nastal dlouho očekávaný okamžik: Sky se chystá spustit svou nabídku optických vláken. Je to více než rok, co satelitní vysílatel uzavřel dohodu se společností Open Fiber, vlastněnou z 50 % společností Enel Energia a z 50 % společností Cdp Equity, která přináší superrychlé připojení do mnoha částí Itálie, aby svým zákazníkům nabídla také předplatné optických vláken.

Co se v Itálii může zdát jako velká novinka - strategické partnerství mezi telefonní společností a televizní stanicí - je v jiných částech Evropy normou. Společnost Sky již několik let ve Velké Británii nabízí svým zákazníkům telefonní předplatné díky podpoře společnosti O2 a stala se druhým největším operátorem optických sítí v zemi. Cílem je zopakovat stejný úspěch v Itálii, kde má v současnosti 5 milionů předplatitelů. Očekává se, že optická nabídka bude mít premiéru do konce roku, ale ceny jsou zatím přísně tajné.

Sky se stává telefonním operátorem: co se mění

V minulosti Sky uzavřela v Itálii partnerství s telefonními operátory, aby mohla nabízet superrychlé připojení spolu se satelitním obsahem. V tomto případě však uživatelé podepsali dvě samostatné smlouvy: jednu se společností Sky na satelitní připojení a druhou s telefonním operátorem na připojení k internetu. Nyní však bude Sky nabízet balíček se vším všudy: optické vlákno a předplatné satelitní televize.

To jí umožní dosáhnout úspor z rozsahu a připravit atraktivní nabídky pro nové zákazníky.

Zákazníci satelitní televize by se neměli dočkat žádné změny a budou moci využít novou službu za atraktivní cenu.


Předplatné optických vláken Sky: ceny

Prozatím jsou ceny možného předplatného optických vláken Sky stále přísně tajné. Je také obtížné srovnávat je s nabídkou Sky Fiber ve Velké Británii: oba trhy jsou zcela odlišné, stejně jako konkurence.

Sky vstupuje na trh s optickými vlákny v době, kdy se všichni italští operátoři zaměřují na toto nové superrychlé připojení. Provozovatel satelitního vysílání má však možnost vytvářet balíčky all-inclusive, které kromě internetového připojení nabízejí i televizní obsah.

O cenách můžeme spekulovat, ale není to ničím podložené. Sky by mohla nabídnout balíček: předplatné Sky + předplatné optických vláken za přibližně 50-60 eur. Cena, která by mohla mít rušivý účinek jako Iliada. První nabídky přijdou do konce roku 2019.