Přichází dosud největší bezpečnostní aktualizace systému Windows 10


Microsoft vydává bezpečnostní aktualizaci na březen 2020, která pokrývá více než 100 zranitelností. Zde je návod, jak ji nainstalovat

Včera byla vydána březnová aktualizace zabezpečení systému Windows 10 pro rok 2020, která je obrovská: v jediné aktualizaci Microsoft opravuje neuvěřitelných 115 bezpečnostních děr ve 13 různých oblastech, včetně vlastního antiviru Windows Defender.

A to pouze pro Windows 10, protože Microsoft sám připomíná, že uživatelé Windows RT 8.1 si musí stahovat bezpečnostní aktualizace prostřednictvím služby Windows Update, zatímco uživatelé Windows 7, Windows Server 2008 a 2008 R2 již oficiální podporu ze strany Redmondu ztratili a pro zajištění bezpečnosti si musí zakoupit licenci Extended Security Update. Některé zranitelnosti opravené touto megaaktualizací vyžadují po instalaci aktualizace další kroky. Až 26 zranitelností, kterých se tato aktualizace týká, je definováno jako "kritické", což znamená, že jsou snadno zneužitelné a že po jejich zneužití může hacker převzít kontrolu nad počítačem.

Aktualizace zabezpečení na březen 2020: vyřešené zranitelnosti

Microsoft oznámil, že zranitelnosti vyřešené touto aktualizací se týkají následujících produktů nebo komponent: Windows, Edge (stará i nová verze založená na Chromiu), ChakraCore, Internet Explorer, Microsoft Exchange Server, Office a Office Services a Web Apps, Azure DevOps, Windows Defender, Visual Studio, Azure, Microsoft Dynamics. Mezi nejzávažnější zranitelnosti, kterých se tato aktualizace týká, patří CVE-2020-0684, která umožňuje hackerovi získat oprávnění správce v našem počítači prostřednictvím škodlivého kódu umístěného v souboru s příponou .lnk.

Aktualizace zabezpečení z března 2020: jak ji nainstalovat

Microsoft vydává měsíční aktualizace zabezpečení pro systém Windows 10 stejným způsobem, jakým vydává aktualizace dalších funkcí a opravy chyb nesouvisejících se zabezpečením: prostřednictvím služby Windows Update. To znamená, že pokud jsme nenastavili automatické stahování a instalaci aktualizací, budeme to muset provést ručně otevřením služby Windows Update a vyhledáním aktualizací. Po stažení instalačního balíčku operační systém nainstaluje aktualizace a vyzve vás k restartování počítače. Vzhledem k množství a závažnosti chyb, které tato aktualizace uzavírá, se její instalace doporučuje všem uživatelům systému Windows 10.